“Hizmet Götürülmeyen Vatandaş Bırakmayacağız”

“Hizmet Götürülmeyen Vatandaş Bırakmayacağız”
REKLAM ALANI
22.09.2021
51
A+
A-

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, göreve başladıkları günden bu yana hayata geçirdikleri 52 projeyle 485 milyon yatırım yaptıklarını belirterek, hizmet götürülmeyen hiçbir vatandaş bırakmamak için çabaladıklarını söyledi.

Demirtaş, Atatürk Kültür Merkezi’nde sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, Valilik Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ile Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerini aktardı.

Mardin’de göreve geldikleri ilk günden itibaren mesai mefhumu gözetmeksizin, halka hizmeti Hakk’a hizmet bilen bir anlayışla çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini kaydeden Demirtaş, şeffaf ve hesap verilebilir belediyecilik anlayışıyla tüm kamu kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde sürdürülebilmesine gayret gösterdiklerini vurguladı.

İNSANA DOKUNAN HİZMETLER…

Belediyenin bütçesine giren her bir kuruşta vatandaşın hakkını gözettiklerini aktaran Demirtaş, şunları söyledi:

“Mardin’imizde insana dokunan hizmetler ve projeler üreten, sosyal belediyecilik anlayışıyla, erişilmeyen, yardım eli uzatılmayan, hizmet götürülmeyen hiçbir vatandaş bırakmamaya çaba sarf ediyoruz. 

Ayrıca, Mezopotamya Ovası’na hakim konumu, gastronomisi, zengin tarihi, doğal güzellikleri, kültürel ve turistik değerlerinin yanı sıra tarım ve ticarette de bölge ve ülke ekonomisine ciddi katkıları olan bir kent olduğumuzu biliyoruz. Potansiyelimizi daha da arttırarak, ilimizi cazibe merkezi haline getirmek ve markalaştırmak için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz.”

52 PROJEYE İMZA ATTI

Mardin’in coğrafyasına, tarihine, insanına, ruhuna uygun, vatandaş odaklı belediyecilik anlayışıyla sivil toplum kuruluşları, muhtar ve kanaat önderlerini ciddi bir paydaş olarak gördüklerini ifade eden Demirtaş, projelerini henüz olgunlaşma aşamasında iken çalışmalara onları da dahil etmek istediklerinin altını çizdi.

Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan sonra yaptıkları ihalelerin tamamını şeffaf bir şekilde elektronik ortamda açık ihale usulü ile gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“DAİMA ŞEFFAF OLACAĞIZ”

“Şeffaf olduğu için bunları çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bundan sonra benimseyeceğimiz devam ettireceğimiz sistemde bu şekilde olacak. Bizim hesap vermemiz lazım hem milletimize hem de devletin kurumlarına. Onun için şeffaf olacağız. 

Mardin genelinde 13 milyar 105 milyon 644 bin lira civarında bir yatırım projelerimiz var. Toplam 518 projemiz var. Bugüne kadar ihalesini yaptığımız 45 yatırımımız var. Bunlardan 19 tanesini tamamladık, geri kalanı devam ediyor. İhale sürecinde ise 8 yatırımımız var. Her hafta 2-3 projemizi ihale sürecine hazır hale getiriyoruz. Bugüne kadar 52 projede 485 milyon yatırım yapmışız.”

Özellikle altyapı ve içme suyu çalışmalarına ağırlık verdiklerinin dile getiren Demirtaş, birkaç yıl içinde artık böyle bir sorun ile karşılaşmamayı planladıklarını anlattı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.