Hizan’da Öğrenciler ve Aileleri Bilinçlendiriliyor

Hizan’da Öğrenciler ve Aileleri Bilinçlendiriliyor
Yayınlama: 24.02.2022
101
A+
A-

Bitlis’in Hizan Kaymakamlığı ile Hizan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, öğrenci, aileleri ve öğretmenlere yönelik “Küçük Dokunuşlar” eğitim projesi hayata geçirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında Hizan Kaymakamlığı ve Hizan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ilçede uygulanmaya başladı.

Fatma Aliye Meslek ve Anadolu Lisesi’nda başlatılan proje ile öğrencilerin, nitelikli eğitim alabilmesinin yanında milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerinin geliştirilmesi öngörülüyor. Öğrencilerin yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi hedeflenen projeyle ayrıca hem öğretmenlerin hem de 0-15 yaş aralığında çocukları bulunan aile fertlerinin, çocuk gelişimi, eğitimi, çocuk istismarı ve ihmali konularında bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. Proje çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelere de bu konuda yardım planlanıyor.

Hizan Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, yaptığı değerlendirmede, “Öğrencilerin hem alanıyla ilgili uygulama yapma imkanı bulduğu hem de toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmalarının, sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güvenlerinin geliştirilmesi, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilinci kazandırılması hedefleyen proje, aynı zamanda öğrencilere ders dışı zamanlarının verimli geçmesini sağlıyor” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.