Hidalgo’dan Macron’a Eleştiri

Hidalgo’dan Macron’a Eleştiri
REKLAM ALANI
06.03.2021
101
A+
A-

Paris belediye başkanı Anne Hidalgo, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u koronavirüs salgınında aldığı kararlardan dolayı eleştirdi. Hidalgo’nun 2022’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Macron’a rakip olması bekleniyor.

Fransa’da koronavirüs salgını yönetimi ile eleştirilen Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a bir eleştiri de Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo’dan geldi. Hidalgo, salgın tedbirlerine ilişkin adımlarda Macron’u kendi başına hareket etmekle eleştirdi.

Hidalgo, Le Monde gazetesine açıklamalarda bulundu. Macron’un sokağa çıkma yasağı ve aşı planlama stratejisi başta olmak üzere birçok konuda kendi başına karar aldığını savundu. Koronavirüs ile mücadelenin sürekli birbirini takip eden kapanma açılma önlemlerine indirgenemez diyen Hidalgo, Macron’un halka danışması gerektiğini söyledi.

Hidalgo’nun izin yaptığı dönemde yardımcısının hükümetle paralel bir şekilde başkentte 3 haftalık sokağa çıkma yasağını gündeme getirmesi, belediye ve hükümet arasında gerilime neden olmuştu.

Paris kulislerinde Hidalgo’nun Fransa’da yaşanan ekonomik sıkıntı ve salgın yönetimi konuları üzerinden Macron’a yüklenerek 2022’de karşısına aday olarak çıkacağı konuşuluyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.