Herşey “Elif Okula Rahat Gitsin” Diye

Herşey “Elif Okula Rahat Gitsin” Diye
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.10.2021
104
A+
A-

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, yürüme engelli 9 yaşındaki Elif Sima’nın okula rahat gitmesi için evinin önüne yol yaptırdı. hayırseverler de aynı güzel duygularla Elif’i annesi sırtında taşımak zorunda kalmasın diye akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Mülki idare amirlerinin ve sivil toplum kuruluşlarını bütün çabası Elif içindi.

Vali Yılmaz Şimşek’in Çiftlik ilçesi Çınarlı Köyü’nü ziyaretinde, 2 çocuk annesi Necla Sima, evinin önünde yol olmadığından dolayı doğuştan yürüme engelli kızını okula götürüp getirmekte çok zorlandığını söyledi. Vali Şimşek, bu duruma kayıtsız kalmadı. Sima ailesinin evinin önüne, ihtiyaçları doğrultusunda İl Özel İdaresi’nce yol yaptırıldı.

Dünyayı İyilik Kurtaracak Yardımlaşma Platformu ise hayırseverlerin desteğiyle kısa sürede temin edilen akülü tekerlekli sandalye ve tableti de Elif Sima’ya teslim etti.

ARTIK OKULA RAHAT GİDİYOR

Akülü sandalyesine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Elif Sima, Vali Şimşek’in ye aptırdığı yolda arabasını kullanarak okula gidebilmenin sevincini yaşıyor. Elif Sima Vali Şimşek ve sivil toplum kuruluşlarını gösterdiği ilgi sayesinde artık okula annesini sırtında gitmiyor. Elif Sima, “Arabamla evin çevresinde gezeceğim, okula rahat gideceğim. Yeni arabamı sevdim. Herkese teşekkür ederim. Büyüyünce doktor olmak istiyorum” diye konuştu.

Elif’in babası Cumali Sima ise “Evimizin önünde yol olmadığı için eşim kızımızı sırtında okula götürüp getiriyordu. Vali Bey yol yaptırdı. Yol yaptırdığı için Vali Yılmaz Şimşek’e teşekkür ediyorum. Hayırseverlere de çok teşekkür ederim, çocuğuma yardımcı oldular, akülü tekerlekli sandalye getirdiler. Herkesten Allah razı olsun” dedi.

“VALİMİZ, DUYARSIZ KALMADI”

Anne Necla Sima da “Kızımı okula götürüp getirirken çok zorlanıyordum. Çoğu zaman sırtımda taşıyordum. Allah razı olsun herkesten, bize bu mutluluğu yaşattıkları için. Valimiz köyümüze ziyarete gelmişti. Çocuğumla yanına gittim, Vali Bey’den rica ettim, ‘yolumuz yok, çocuğumu okula götürüp getiremiyorum’ dedim. O da Allah razı olsun duyarsız kalmadı, kısa sürede yolumuzu yaptı” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.