“Herkes Masa Başı İş Arıyor Fabrikalar İşçi Bulamıyor”

“Herkes Masa Başı İş Arıyor Fabrikalar İşçi Bulamıyor”
Yayınlama: 14.10.2021
A+
A-

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, kentteki mermer ve çeşitli sektördeki fabrikalarda eleman ihtiyacı olduğunu söyleyerek “Yaklaşık 4 bin TL maaş veriyorlar ancak çalışacak eleman bulunamıyor ya da iş beğenmiyorlar” dedi.

Vali Mustafa Masatlı, kent merkezindeki köylerin sorunlarının görüşüldüğü muhtarlar toplantısındaki konuşmasında, ziyaret ettiği fabrikaların çalıştıracak elemana ihtiyaçları olduğunu belirtti. 

Masatlı, “İş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar” dedi. Vali Masatlı, “Bayanlara bile iş verebiliriz. Küçük ölçekte, ağır olmayan, bayanların yapabileceği işler verebiliriz” diye konuştu.

“HERKES AYNI ŞEYLERİ İSTİYOR”

Türkiye’nin çok gelişip değiştiğini ve hayat standardının yükseldiğini anlatan Vali Masatlı, “Herkes masa başı iş arıyor. Ama öyle değil ki. Bu memlekette her şeye ihtiyaç var. Toplumda her işin bir karşılığı var. Ona da ihtiyaç var. Ama maalesef herkes aynı şeyleri istiyor. Bundan dolayı ciddi derecede zorlanıyoruz” şeklinde konuştu.

İŞ BEĞENMEMEZLİKTEN İŞSİZLİK VAR

Kentin en büyük iki OSB’sindeki fabrikaların eleman ihtiyaçları bulunduğunu vurgulayarak, muhtarlardan iş arayanların buralara yönlendirmelerini isteyen Masatlı, şöyle devam etti:

“İş var, özellikle de Amasya’da. İşle ilgili sorun yok. Merzifon Organize Sanayi Bölgesi’nde de aynı. Orada da eleman bulamıyorlar. Buradaki organize sanayi bölgesinde de durum aynı. İş arayanları hemen yönlendiriyorsunuz. İnsanlar iş beğenmediğinden işsiz. İş bulamadığından değil.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.