“Her Şeyin Anahtarı Huzur ve Güven”

“Her Şeyin Anahtarı Huzur ve Güven”
Yayınlama: 11.11.2021
A+
A-

Diyarbakır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, 4’üncü organize sanayi bölgesinin de dolmasının ardından yatırımcıların yoğun yer talebinde bulunduklarını belirterek, “Gelen yatırım taleplerini karşılamak için organize sanayi bölgemizde 5’inci genişleme alanı ile ilgili çalışmalara başladık. Bunun 3 sebebi var; huzur ve güven ortamının oluşması, genç nüfus ve Diyarbakır’ın 6’ncı teşvik bölgesinde olması” dedi.

Diyarbakır, huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla yatırımcıların gözdesi haline geldi. Organize sanayi bölgesinin 1’inci, 2’nci ve 3’üncü etapları dolunca 2020’de 4’üncü etap da yatırımcılara tahsis edildi. OSB’nin 4’üncü etabı, bu yılın ilk 6 ayı içinde doldu. 

Yatırımcıların yoğun talebi üzerine OSB’nin 5’inci etabı için çalışmalara başlandı.

YATIRIMCILAR SIRADA BEKLİYOR

Diyarbakır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Karaloğlu, dışarıdan da çok sayıda yatırımcının Diyarbakır’a gelmek istediğini belirterek, organize sanayi bölgesinin 5’inci genişleme bölgesini hızlıca hayata geçirmeyi planladıklarını, yer talep eden sanayicileri Diyarbakır’dan boş çevirmek istemediklerini söyledi.

Diyarbakır’da pozitif hava olduğuna, çok ciddi yatırım ikliminin oluştuğuna dikkat çeken Karaloğlu, “Diyarbakır 1’inci organize sanayi bölgesinin 5’inci genişleme bölgesini de hızlı bir şekilde hayata geçirip, yer talep eden sanayicilerimizi Diyarbakır’dan boş geri çevirmek istemiyoruz. Sanayicilerimizin önünün açmak için devlet olarak kurumlar olarak gayret sarf ediyoruz” diye konuştu.

3 TEMEL NEDEN

Yatırımcıların Diyarbakır’a ilgisinin 3 temel nedeni olduğunu vurgulayan Karaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yatırımcının ilgisinin en büyük sebebinin Diyarbakır’ın yakalamış olduğu huzur ve güven, yatırımcıyı yatırım yapmaya teşvik ediyor. İkincisi, 6’ncı bölge olması, 6’ncı bölge avantajları ve verilen teşvikler çok önemli. 3’üncüsü de insan gücü, Diyarbakır’ın genç nüfusu, çalışkan insanı. 

Birinci organize sanayi bölgemizde 11 binin üzerinde çalışanımız var ve çalışan 242 fabrika var, inşaatı devam edenler de var. Diyarbakır’da artık çok önemli bir sanayi kültürü gelişiyor, sanayi sektörü ciddi bir gelişme içerisinde. Önümüzdeki dönem Diyarbakır, sanayi noktasında daha önemli yerlere, iş insanlarımızla, müteşebbislerimizle beraber gelmiş olacak.” 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.