Her Mevsim ve Koşulda Milletinin Yanındalar

Her Mevsim ve Koşulda Milletinin Yanındalar
Yayınlama: 02.01.2022
A+
A-

Kastamonu-Bozkurt kara yolunda kar dolayısıyla seyahat etmekte olan araç sürücülerinin imdadına jandarma yetişti. Jandarma ekipleri sürücü ve araçtakilerin güvenli seyahat edebilmesi için araçlarının zincirlerini taktı.

Türkiye’de polis teşkilatı bulunmayan yerleşim birimlerinin güvenliği ve asayişinden sorumlu jandarma, etkin bir şekilde yürüttüğü terörle mücadelenin yanı sıra her koşulda milletine destek olmayı sürdürüyor.

Yaz aylarında yaşanan onlarca orman yangınında diğer unsurlarla birlikte en ön saflarda söndürme çalışmalarına katılan jandarma ekipleri, yaşanan her deprem sırasında kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarında yine vatandaşın en önemli kurtarıcılarından oldu.

İklim değişikliği sebebiyle yaşanan sel baskınları, taşkınlar sırasında sadece mahsur kalan vatandaşları kurtarmakla kalmadı, sonrasında evleri su ve balçık dolan kişilerin evlerinin temizlenmesinde görev üstlendi.

Devleti ve milletine sayısız alanda hizmet sunan jandarma bu kez Kastamonu-Bozkurt kara yolunda karşımıza çıktı.

Olumsuz hava koşulları Kastamonu-Bozkurt kara yolunda sürücülerin zorlukla ilerlemesine neden oldu. 

Zor şartlarda yolculuk yapan araçların imdadına jandarma ekipleri yetişti. 

Bozkurt Kaymakamlığı, jandarma ekiplerinin sürücülere yardımına ilişkin sosyal meyadan şu bilgilendirmeyi yaptı:

“Bozkurt İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerimiz, kar yağışının etkili olduğu Bozkurt/Kastamonu kara yolunda,seyahat etmekte sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın araçlarına zincir takılması konusunda yardımcı olarak,vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamışlardır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.