HDP’nin Barışı Savaş!

HDP’nin Barışı Savaş!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.10.2022
49
A+
A-

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Gerillaya da katılımlar olacak, çatışmalar da olacak” sözleri yüzünden 11 yıl 7 ay hapis cezası alan Leyla Güven’in sadece barışı savunduğunu iddia etti. Buldan’ın ifadeleri, demokrasi, özgürlük sloganına sığınan terör örgütü ve arka bahçesi HDP’nin amaçlarının ne olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Günümüzde hemen hemen her üniversitenin önüne gidin, çok sayıda stant göreceksiniz. Özellikle yeni üniversitelilerin kayıt döneminde bu yaşanır,
Çünkü terör örgütleri, sözde barış, özgürlük, demokrasi kisvesi altında aslına uygun olmayan yalan ve saptırmalarla yeni üniversite öğrencilerini terör örgütüne çekmeye çalışır.
Üniversitelerin açıldığı ilk dönemler bu köşe kapmaca olayları çok yaşanır. Allah korusun, bugün özellikle Doğu ve Güneydoğu’dan farklı şehirlerde üniversiteye giden öğrenciler hep terör örgütlerinin hedefi oldu.

TEHLİKE BİTMEDİ

Günümüzde devlet eliyle Valiliklerce, Kaymakamlıklarca yurdun her köşesine götürülen hizmet sayesinde belki 40 yıl önceki dönemler yaşamıyoruz. Ya da o dönemlere göre yaşanılanların çok daha azını yaşıyoruz.
Bu tehlikenin önüne geçen, geçmeye çalışan valiliklerimiz, kaymakamlıklarımız var.
Önce hizmet şuuruyla bulundukları bölgelerde eğitim, ihtiyaç, atılan doğru adımlarla gençlere dokunarak onları terör örgütlerine pençesine bırakmıyorlar.
Mülki İdare Amirlerinin bu çabaları sayesinde, terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı yeniden “savaş çığlıkları” atarak, örgütü güçlendirme çabasında.

TERÖRİSTLERİ ‘BARIŞ TEMSİLCİSİ’ KABUL ETTİLER

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Buldan, “Kürt sorunu devam ettiği sürece gerillaya da katılımlar olacak, çatışmalar da olacak, savaşlar da olacak.” ifadeleri nedeniyle 11 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası alan eski vekilleri Leyla Güven vardı.
Buldan, “silahlı terör örgütüne üye olmak” “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve iki kez “terör örgütü propagandası yapmak” gibi suçlardan yargılanan Güven’in, barış istemekten başka bir şey yapmadığını söyledi.

Buldan, sözlerini şöyle sürdürdü,
“Sevgili Leyla Güven arkadaşımıza 11 yıl, 7 ay intikam cezası verdiler. Gerekçe, propaganda yapmak. Leyla arkadaşımızın tek yaptığı barış ve demokratik siyaset hakkını savunmaktır.
Ortada bir propaganda varsa ki var, o da faşizmin propagandasıdır. Onu da verdikleri cezayla yapıyorlar. Hukuku çiğneyerek propaganda yapıyorlar.
Sevgili Leyla Güven’e kucak dolusu sevgilerimizi gönderiyoruz. Bu ülkede barış ve özgürlük talepleri kelepçeliyse, Kürt sorununa çözüm arayışları tecrit altındaysa, cezaevleri işkence haneye dönüştürülmüşse işte savaş ve talan siyasetinin beslendiği yer tam da bu zihniyettir.”

KATLİAMLARA HİZMET BARIŞA HİZMET

Pervin Buldan grup toplantısındaki konuşmasında, sözde barışa atıfta bulundu. Ağzından terör örgütünün, onun her katliamlarının, bebek ve sivil ölümlerinin arkasında durarak.
Şaşırdığımız bir şey yok, sözde barış şarkıları söyleyen yüzünde ‘katil’ maskesi olan ifadeleriyle basına çıkan isimlerin en büyük derdi PKK’ya sahip çıkılması.
Buldan da kendine biçilen görevi yerine getiriyor. Grup toplantılarıyla hem terör örgütü PKK’ya sıfırlanmış katılımları yükseltmeye, hem örgütün gündemini sağlıklı tutmaya çalışıyor.
Lakin Buldan’ın bilmesi gereken bir şey var, Doğu ve Güneydoğu Anadolu insanları, gençleri, örgütün ve siyasi temsilcisi HDP’nin halka verdiği tahribatı gördü.
Örnek mi lazım, Diyarbakır’da başlayan diğer illere de sıçrayan annelerin eylemlerine bakmak yeter.
‘Barış’ sözleriyle katliamlar yapan bir grubun saltanatı yıkıldı, yıkılmak üzere. Semra Güzel’e verilen ceza en güzel örneklerden biri. Terör örgütü PKK’nın eylemleriyle vatandaşı sindirip, zorla aldığı oylarla devletin bütçesinden yiyip içen bulduğuna üşüşenler de dahil.

Neşat Ergül/Türk İdare

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.