Hayvan Sevgisini Aşılamak İçin Okula Hayvanat Bahçesi

Hayvan Sevgisini Aşılamak İçin Okula Hayvanat Bahçesi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.09.2021
68
A+
A-

Rize’nin Güneysu ilçesine bağlı Adacami köyündeki ilköğretim okuluna, “Çocuklar hayvan sevgisiyle büyüsün” amacıyla mini hayvanat bahçesi yapıldı.

Adacami İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Rize Valisi Kemal Çeber, mini hayvanat bahçesini inceleyerek emeği geçenleri tebrik etti. 

Çocuklar için çok özel ve değerli bir çalışma olduğunu dile getiren Vali Kemal Çeber “Burada görmüş olduğunuz üzere kanatlılardan oluşan bir hayvanat bahçesi gibi mekan oluşturmuşlar. Yaklaşık 20-25 tür kanatlı hayvanımız var. Sülün’ünden ördeğine kadar. Burayı okulumuzun müdürü ile mahallenin imamı kendileri yapmışlar. Tamamen her bir bölümünü kendi elleriyle yapmışlar. Allah hepsinden razı olsun. Bana göre çok güzel, çok özel bir çalışma” şeklinde konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZ HAYVAN SEVGİSİYLE BÜYÜYOR”

Çocukların bu ortamda birçok avantaj yakaladıklarını ve etraftaki konutlardan da ziyaretçilerin olduğunu belirten Vali Çeber, “Biz Rize’de bu tür etkinlikler yapmaya gayret gösteriyoruz. Mesela geçen yıl ayakkabısız okul yapmıştık. Okula girerken herkes ayakkabılarını içeri girmeden çıkarıyordu. Çocuklar teneffüsten çıkıyor, buraya gelip hayvanlarla ilgileniyor. Mini hayvanat bahçesi havası oluşuyor. Ne güzel, çocuklarımız hayvan sevgisiyle büyüyor. Çocuklarımız bu ortamda birçok avantaj yakalıyor ve güzel bir şekilde yetişiyorlar. Bu yüzden bende buradan büyük bir mutlulukla ayrılacağım” dedi. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.