“Hayır Çarşısı” Ekibi 25 Bin Dar Gelirliye Ulaştı

“Hayır Çarşısı” Ekibi 25 Bin Dar Gelirliye Ulaştı
Yayınlama: 20.12.2021
A+
A-

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hayır Çarşısı ekibinin 7 yılda, maddi durumu iyi olmayan 25 bin aileye yardım ulaştırdığı bildirildi.

Belediyenin Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gülahmet semtindeki Hayır Çarşısı görevlileri, yardıma muhtaç ve dar gelirli ailelerin yardımına koştu.

Hayır Çarşısı, kurulduğu tarihten bugüne 7 yıl içinde 25 bin aileye yardım ulaştırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Biz Hayır Çarşısı’nı kurarken şunu söyledik; ‘Veren el alan eli görmeyecek’ diye. Evet, işte bu şiarla 7 yıldır maddi durumdan yoksun olan kardeşlerimize destek olmaya çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. 7 yılda sadece eşya yardımı kapsamında 3 bin aileye ulaştık, gıda, ekmek ve eşya yardımlarımız da aralıksız devam ediyor. Nerede başı sıkışan ya da yardıma ihtiyacı olan kardeşimiz varsa Büyükşehir Belediyemiz, devletimizin diğer birimleri gibi anında bu vatandaşımızın yanındadır.” ifadesini kullandı.

Sekmen, belediyenin Hayır Çarşısı aracılığıyla, hayır yapmak isteyen iş adamı ve hayırseverlerin yardımını da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.