Hatay Hassa’da Köylüyü Sevindiren Tarım Hamlesi

Hatay Hassa’da Köylüyü Sevindiren Tarım Hamlesi
REKLAM ALANI
30.08.2020
563
A+
A-

Ekonomik getirisi yüksek olan zeytin, ceviz ve badem türü ürünlerin Hassa orman köylerinde yaygınlaştırılması amacıyla geçen yıl başlatılan proje, bu yıl daha da genişletilerek devam ediyor. Orman vasfını yitiren arazilere dikilen fidanlar, köylülerin istifadesine sunuluyor.

Hassa dağ köylerinde zeytin, badem ve ceviz dikim projesi hayata geçirildi. Hatay Ak Parti Milletvekili Hüseyin Yayman’ın girişimleri ve teşvikleriyle, Hassa dağ köyleri, baştan sona zeytin, badem ve ceviz fidanlarıyla yeşillendi.

En az yüz bin adet fidan dikilecek

Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında gerçekleştirilen geniş çaplı toplantıya; Hassa Kaymakamı Kadir Yurdagül, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, Hatay Ak Parti il Başkan Yardımcısı İbrahim Cihangir, Hassa Ak Parti İlçe Başkanı Cafer Sarı, Hatay Orman İl Müdürü Osman Koç, orman Köyleri muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Hassa Kaymakamı Kadir Yurdagül’ün açılış konuşması sonrası, Milletvekili Yayman, orman vasfını yitiren arazilere zeytin badem ve ceviz fidanın dikilmesinin öneminden bahsetti, Hassa ve ülke ekonomisine katkılarını dile getirdi. Bu yıl hedeflerinin daha yüksek olduğunu belirten Milletvekili Yayman, en az yüz bin adet fidan dikeceklerini söyledi. Yayman, Hassa’ya Selçuklu mimarisi tarzında bir Hükümet Konağı yapılması müjdesi yanı sıra hastane yapım ihalesin yapıldığını ifade etti, Tahta Köprü Barajı’nın yükseltilme çalışmasını bitirilmesiyle de çiftçilerin artık ikinci ürünü ektiklerini dile getirdi.

Toplantı sonrası Hassa Kaymakamlığı’na geçen Yayman, yeni atanan Kaymakam Kadir Yurdakul’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.