Hasan Hüseyin Halisdemir Hem Ağladı Hem Ağlattı

Hasan Hüseyin Halisdemir Hem Ağladı Hem Ağlattı
REKLAM ALANI
16.10.2021
98
A+
A-

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde, kalkışmanın seyrini değiştiren Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, oğluyla ilgili anlattıkları sırasında duygusal anlar yaşadı. Programa katılan salondakiler de gözyaşlarını tutamadı.

Elazığ Bünyamin Eroğlu ve Kongre Merkezi’nde, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlendi. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve diğer şehit yakınları katıldı. 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini önleyen kahraman şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, oğlunu anlatırken duygusal anlar yaşadı. Baba Halisdemir’in sözlerine üzerine salonda bulunanlar da gözyaşlarını tutamadı.

“BAYRAMDA ZİYARETİME GELDİ”

Elazığ’a iki kez geldiğini belirten Hasan Hüseyin Halisdemir konuşmasında, şu ifadelere yer verdi:

“Konuşacağım çok şey var da içim biraz buruk olduğu için sizi çok bekletmek istemiyorum. 15 Temmuz’dan önce yiğidim bayrama gelmişti. Bayramlaştıktan sonra çok buruk görünüyordu. Uyku uyumuyordu. Bir gün dedim ki ‘oğlum neden uyumuyorsun’ oda, ‘baba uykularım yok’ dedi. Oğlum bir sıkıntın mı var ailenle mi ilgili diye sordum ‘hayır baba’ dedi.

Giderken Allah içime doğurdu, dedim ki ‘bu çocuk şehit olur.’ Bana, ‘baba bir gün bir şehadetlik getireceğim’ diyor.”

“ŞÜKÜRLER OLSUN HAİNİ VURMUŞ”

15 Temmuz gecesi Zekai Paşa, ‘Ömer oğlum bu namus senin namusun, ben gelene kadar da bu binayı bekleyeceksin, hainler geliyor’ demiş” şeklinde o geceyi anlatan baba Halisdemir, şöyle devam etti:

“Zekai Paşa, ‘o gece Ömer ile 8 kez konuştum amca’ dedi. ‘Ömer’e hainler geliyor, Semih Terzi’yi alnından vuracaksın’ demiş. Şükürler olsun O da haini vurmuş.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.