Hakkari’de Neler Oluyor

Hakkari’de Neler Oluyor
REKLAM ALANI
28.10.2020
422
A+
A-

Hakkari denildiğinde aklınıza ne geliyor?

Evet, aklınıza ilk gelenler doğru;

Devletin Cemal ve Celal yüzünün dengeli ilerlemesi ile huzur ve mutluluk..

..

Kirpi’nin arkası markete yanaşır ve açılan kapıdan Mehmetçik bir sıçrayışta bakkala girer alacağını alır ve hızlıca geri Kirpi’ye atlardı. Yıllar öncesinden değil sadece beş sene öncesinden bahsediyorum.

Şimdi neredeyse gün doğumunun ışıklarına kadar mevsimine göre Hakkari caddelerinde Hakkarilileri görmek mümkün.

Bu aşamaya nasıl gelindiğini 2013 yılından bu yana Hakkari’ye gelip giden birisi olarak bende bilenlerin içindeyimdir diye düşünüyorum.

İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SOYLU’NUN HAKKARİ ZİYARETİ

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun Hakkari, Şırnak ziyaretlerini ortalamasını alsak neredeyse 3 haftada bir Hakkari ve Şırnak’ta dememiz mübalağa olmaz.

Geçtiğimiz hafta bakanımızın Twitter hesabından paylaşılan fotoğraflar aslında Hakkari’nin geldiği noktayı net olarak anlatıyordu.

İçişleri Bakanımızın yanında yardımcıları Sayın Muhterem İnce, Mehmet Ersoy, EGM Müdürü Sayın Mehmet Aktaş ve Hakkari Valisi İdris Akbıyık ile birlikte komutanlarımızın olduğu bir fotoğraftı bu.

Fotoğrafın çekildiği yer önemliydi çünkü bütün mesaj oradaydı. Göllerbaşı’nda semaverin görüldüğü, elde bardakların yüzlerde tebessümün olduğu birkaç kareydi.  Eğer Google’de Göllerbaşı’nı aratıp geriye gidersek ne demek istediğimiz net bir şekilde anlaşılır.

İçişleri Bakanımız Sayın Soylu’nun riyasetinde terörle mücadelede gelinen noktada artık Hakkari, Şırnak huzurun hakim olduğu, festivallerin yapıldığı iller arasında.

Rafting Türkiye Şampiyonası 2. Ayak Yarışları için 40 kentten 450 sporcunun şuan Hakkari’de yarışıyor olması akıllarda kalan soru işaretlerini gidermek için yeterli olsa gerek.

TEŞEKKÜR

2013 yılından bu yana Hakkari’nin bugüne gelmesinde emeği geçen görev yapmış olan valilerimizden Yakup Canbolat’a, Cüneyt Orhan Toprak’a, şuan ki Valimiz İdris Akbıyık’a, Kayyımlık döneminde Hakkarililerin gönlüne dokunan Bayburt Valisi Cüneyt Epcim’e, Genel Sekreterlik döneminde koordineli bir şekilde yatırımları hızlandıran şuan ki Eleşkirt Kaymakamı olan Mustafa Duruk’a bir gazeteci ve vatandaş olarak şahsi teşekkürlerimi iletirken Hakk’ın rahmetine erişen Vali Yardımcısı Cumhur Duran’a rahmet diliyorum.

Burada ismini ihmal ettiğimiz MİA ile birlikte vatan evlatlarına, şehitlerimize müteşekkiriz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.