“Hakkari En Güzel Dönemini Yaşıyor”

“Hakkari En Güzel Dönemini Yaşıyor”
Yayınlama: 24.12.2021
A+
A-

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, 3 yılda 39 proje gerçekleştirdiklerini belirterek, Hakkari’nin en güzel dönemini yaşadığını söyledi.

Hakkari Üniversitesi tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Vali Akbıyık, 3 yıl içinde yapılan eğitim, sağlık, spor ve birçok hizmetleri anlattı.

3 yıl içinde 39 projeyi tamamladıklarını kaydeden Vali Akbıyık, Hakkari’nin en güzel dönemini yaşadığını ifade etti. Vali Akbıyık, “Huzur ve güvenin sağlandığı Hakkari’de çok hizmetler yaptık. Hükümetimiz bölgeye büyük bir önem veriyor. İlimiz tarihin en büyük hizmetlerini aldı diyebiliriz. Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Coğrafi yapısı nedeniyle Hakkari’nin en büyük sorunlardan bir tanesinin işsizlik. Devletimiz inşallah kısa sürede bununda üstesinde gelecektir” dedi.

Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş ise 800’e yakın öğrencinin bulunduğunu belirterek, yurt sorununun tamamlanmasıyla birlikte öğrenci sayısının daha da yükseleceğini söyledi. Üniversite olarak madencilik üzerinde duracaklarını da belirten Pakiş, STK’ların desteğine ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.