“Güvenlik Güçleri Aziz Milletimiz İçin Çalışıyor”

“Güvenlik Güçleri Aziz Milletimiz İçin Çalışıyor”
REKLAM ALANI
15.10.2021
52
A+
A-

Kocaeli’de uygulamadan kaçmaya çalışan sürücü tarafından yaralanan trafik polisini hastanede ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, vatandaşlara kurallara uymaları çağrısında bulunarak, “Güvenlik güçlerimiz sizin, aziz milletimiz için çalışıyor” dedi.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, İzmit ilçesinde uygulamadan kaçmaya çalışan sürücü tarafından yaralanan trafik polisini  tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Yaralı trafik polisinin durumu hakkında bilgi alan Yavuz, geçmiş olsun dileklerini iletti.

İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ve Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adem Çakır’ın eşlik ziyaretin ardından açıklamada bulunan Vali Yavuz, bir daha böyle olayların yaşanmaması temennisinde bulundu.

Vali Yavuz, “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Vatandaşlardan bütün beklentimiz kurallara uymalarıdır. Biliyorsunuz ki trafikte can ve mal kayıplarına en aza indirmek amacıyla bir eylem planı ortaya koyduk. Bu nedenle de emniyet ve jandarma birimlerimiz yoğun trafik denetimleri gerçekleştiriyor. Bu trafik denetimlerini de vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti için yapıyoruz” diye konuştu.

“YARALANAN MİLLET OLMUŞTUR”

Kendini bilmez, kural tanımaz bir kişinin kontrol sırasında kaçmak suretiyle bir polis memurunun yaralanmasına sebebiyet verdiğini, aslında milleti yaraladığını ifade eden Vali Yavuz, şunları söyledi:

“Çünkü gencecik mesleğe yeni başlamış bir evladımız neredeyse ölümden dönmüştür. Geçici şuur kaybı yaşadı. Şu anda omzunda kırık ve dirseğinde problemleri var. Allah’a hamdolsun hayati tehlikesi bulunmuyor. 

Buradan kamuoyuna bir kez daha çağrıda bulunuyorum; lütfen kurallara uyalım. Güvenlik birimlerimiz bizler için çalışıyor. Her bir trafik kazasında, can kaybı olduğunda her birimiz derinden etkileniyor ve üzülüyoruz. Trafik denetimleri esnasında güvenlik güçlerimize yardımcı olalım. Durdurulduğumuzda lütfen duralım. Durdurulduktan sonra böyle ani hareketlerle hem kendimizi hem de görevlilerimizi tehlikeye atmayalım. Güvenlik güçlerimiz milletin evlatlarıdır. Sizler için, aziz milletimiz için çalışıyorç”

Kazaya sebebiyet veren aracın bulunduğunu, şüphelinin tespit edildiğini belirten Vali Seddar Yavuz, en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edileceğini de sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.