“Güçlü Toplumlar, Kendi Teknolojisini Üretebilendir”

“Güçlü Toplumlar, Kendi Teknolojisini Üretebilendir”
REKLAM ALANI
18.08.2021
74
A+
A-

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk 1000’e giren 9 öğrenciyi ödüllendirirken, kendi teknolojisini üreten toplumların günümüzde güçlü olduğunu söyledi.

Vali Tutulmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’un da hazır bulunduğu Valilik Toplantı Salonu’nda aileleriyle gelen öğrencileri tebrik etti, hediyeler verdi.

Vali Tutulmaz, burada yaptığı konuşmada, ‘’İlimizin medarı iftiharı 9 gencimizi hem tebrik etmek, hem onların mutluluklarına ortak olmak, hem de bundan sonraki hayatlarında başarı dileyerek diğer peşlerinden gelecek gençlerimize iyi örnek olmalarını sağlayacak şekilde bir aradayız” diye konuştu.

ÜLKEYE, MİLLETE HAYIRLI HİZMETLER BEKLİYORUZ

Başarının öncelikle çalışmaya, bu çalışmanın başarısının disipline bağlı olduğunu kaydeden Vali Tutulmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlerimiz de burada başarılı oldular, kendilerini tebrik ediyoruz. Bundan sonraki hayatlarında önlerinde tabii tercih var. İnşallah onların gönüllerinden hitap edecek milletimizin de ihtiyacını karşılayabilecek bir alanda, milletimize hizmet edecek şekilde tercihlerini yaparlar ve bu tercihlerinin sonucunda oluşacak meslekle de milletimize, ülkemize hayırlı hizmetler sunarlar.’’

İnsan unsurunun iyi eğitilmediği toplumların refahı sağlayamadığına işaret eden Vali Tutulmaz, “Öncelikle bizim insan unsurumuzu, öğrencilerimizi, gençlerimizi, yavrularımızı, evlatlarımızı geleceğe iyi hazırlamamız lazım ve hazırlarken de çağın ihtiyacı alanlarda hazırlayıp, geleceği onlarla beraber iyi bir şekilde kurmamız gerekir” dedi.

MÜCADELE İÇİN BİLGİ ŞART

Bugün artık savaşların da teknoloji savaşları olduğunu belirten Vali Mustafa Tutulmaz, “Hatta işte iki yıla yakın virüsle uğraşıyoruz, bunun bile bir şekilde suni olarak laboratuvar ortamında çıkarıldığı yönünde ciddi iddialar var kamuoyunda. Yani bunlarla mücadele edebilmemiz, kötülerle mücadele edebilmemiz için en az onlar kadar teknolojiye bilgiye sahip olmamız lazım. Siz gençlere bu yönden güveniyoruz. Yapacağınız çalışmalarla milletimizin refahını artırırsınız, milletimizin bu topraklara ve gençliğe, sizlere güvenini her geçen gün daha da artırırsınız. Bu başarılarınızın bir ömür boyu devam etmesini diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Kaynak: Manşet67

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.