‘Görevimizi En İyi Şekilde Yapmak, Örnek Olmak Durumundayız’

‘Görevimizi En İyi Şekilde Yapmak, Örnek Olmak Durumundayız’
Yayınlama: 02.07.2019
A+
A-

Sivas Valisi Salih Ayhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ile merkez il genel meclis üyeleri, merkez köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Sivas Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından Yeni Valilik Binası Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, 31 Mart seçimlerinin ardından göreve gelen muhtarların yaklaşık 3 aydır görevde olduğunu, artık çalışma ve üretme zamanın geldiğini kaydetti.

Muhtarların halkla iletişim açısından en önemli unsur olduğunu belirten Vali Ayhan, “Direkt olarak halkla iç içesiniz. Halk bir derdi sıkıntısı olduğunda ilk sizin yanınıza gelmeli. Sorumluluk alanlarınızda insanlara şefkatle yaklaşarak, onların derdine çare bulmak için de ilgili kurumlarla görüşüp çare arayacak olan sizlersiniz.” dedi.

Mahalle Kültürümüzü İyi Bir Şekilde Muhafaza Etmeliyiz-

Mahalle muhtarlarının devletin gözü, kulağı, eli ve ayağı olduğunu belirten Vali Ayhan, “Bizler mevcut yapı içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmak, örnek olmak durumundayız. Örnek muhtar, halkının sorunlarını ilgili makamlara götüren ve çözen muhtardır. Toplumsal yapımızın korunmasında mahallelerimizin çok büyük rolü vardır. Mahalle kültürümüzü iyi bir şekilde muhafaza etmeliyiz.  Bu anlamda sizlere büyük görev ve sorumluluk düşüyor.” diye konuştu.

Sivas’a, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) projesi kapsamında 66 milyon 157 bin 920 lira ödenek tahsis edildiğini hatırlatan Ayhan, “KÖYDES ödeneğiyle ildeki; susuz veya suyu yetersiz köy ve bağlılarının sağlıklı ve yeterli içme suyuna kavuşturulması, köy yollarının kalite ve standartlarının yükseltilmesi, küçük ölçekli sulama alt yapısının geliştirilmesi çalışmaları yapılarak kırsal kesimde yaşayan insanların yaşam standartları yükseltilmesi, yapılacak ekonomik tesislerle de kırsaldaki insanların sosyo-ekonomik seviyelerinin artırılmasına katkıda bulunulması hedefleniyor. KÖYDES kapsamında 2019 yılı için içme suyu, atık su, tarımsal sulama ve köy yolları alanında toplam 412 projemiz var. Bu projelerden 32’si merkezi kapsıyor.” dedi.

Ayhan, sözlerine şöyle devam etti:

“Dün kuracağımız yeni şirketin imzalarını attık. Türkiye’de süt, bal, şeker pancarı, yonca, buğday, kayısı, arpa, korunga, aspir, patates ve tohumluk patates, yulaf, bal mumu üretiminde ilk 10’da yer alıyoruz. Sivas Teknik Tarım A.Ş (SİVTAŞ) ile istiyoruz ki bu ürünlerde marka haline gelelim. Birlikte el ele birleşen gücümüzle Sivas’ın kendi markalarını ortaya çıkaralım. Burada iş köy muhtarlarımıza düşüyor. Ekilmedik tarlamız kalmasın, üretime ağırlık verelim. Biz her zaman üreticinin yanındayız, her türlü desteği vermeye hazırız. Yeter ki sizler talep edin ve burada edindiğiniz bilgilerin paylaşımını sorumlusu olduğunuz halk ile paylaşın.”

Toprağınız Bereketli, Ürününüz Bol Olsun-

Tüm muhtarlarla el ele vererek iyi bir noktaya geleceklerine inancının tam olduğunu kaydeden Vali Salih Ayhan, “Şimdi köylerde yaz sezonu diğer deyimiyle iş sezonu başladı. Hepinize kolaylıklar diliyorum. Toprağınız bereketli, ürününüz bol olsun.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.