Gökpınar Halkı, Köylerine Virüs Girmesine İzin Vermedi

Gökpınar Halkı, Köylerine Virüs Girmesine İzin Vermedi
REKLAM ALANI
07.09.2021
78
A+
A-

Amasya’nın Taşova ilçesinde bulunan Gökpınar Köyü’nde bugüne kadar koronavirüs (Covid-19) vakası görülmedi.

Taşova ilçesi Kaymakamı Ahmet Gökcecik, ilçeye bağlı “mavi köy” olarak bilinen ve bugüne kadar bir kez bile koronavirus vakasına rastlanmayan Gökpınar Köyü’ne ziyarette bulundu.

Türkiye’de koronavirüs vakalarının başlamasının üzerinden neredeyse 18 ay geçmesine rağmen Taşova’ya bağlı Gökpınar Köyü’nde misafirliklerin durdurulması ve izolasyona verilen önem ile bu tarihe kadar herhangi bir vaka vuku bulmadı. 

20 Ağustos 2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Taşova’ya Kaymakam olarak tayin edilen Ahmet Gökcecik’e ilk ziyareti Gökpınar muhtarı Metin Şahin yaptı.

KAYMAKAM GÖKCECİK GÖKPINAR’DA

Göreve başladıktan sonra köy ziyaretlerinde bulunan Kaymakam Gökcecik’te 40 haneli 50 nüfuslu Gökpınar Köyü’ne gitti.

Kaymakam Ahmet Gökcecik, köyün sorunlarını muhtar ve vatandaşlardan yerinde dinleyerek, tespit edilen sorunların çözüme kavuşturulması konusunda çalışmaların devam ettiğini söyledi. Köylülerin gösterdiği misafirperverlikten dolayı kendilerine teşekkür eden Gökcecik,  “Görevimize başlayalı bir hafta doldu. İkinci haftanın ilk günü Gökpınar’ı ziyaret ettik. Bu aşamada köy muhtarlarımızdan Gökpınar Köyü muhtarımız ilk ziyaretçimiz oldu. Bizde iadeyi ziyaretimizi Gökpınar Köyü’ne yaptık. Gökpınar Köyü daha önceden haberlere konu olmuş, ‘Koronavirüsün giremediği köy’ olarak adlandırılıyor. Bundan dolayı muhtarıma, vatandaşlarımız nezdinde teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Köyü gezdiklerini, incelemeler yaptıklarını belirten Kaymakam Gökcecik,  “İnşallah yapılacak projeler üzerinde istişarelerimizi tekrardan Hükümet Konağımızda yapacağımız ilk toplantıda gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Köy ziyaretine İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ömer Altun, kurum müdürleri de katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.