“Gençlere Sahip Çıkmak Hepimizin Görevi”

“Gençlere Sahip Çıkmak Hepimizin Görevi”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.01.2022
43
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kars Valiliği ziyareti ve gençlik merkezi açılışında yaptığı konuşmada, gençlere sahip çıkmanın en ulvi ve önemli görevlerden birisi olduğunu belirtti.

Vali Türker Öksüz’ü makamında ziyaret eden Erbaş, “Zaman zaman illerimizde buluşmalar yapıyoruz. Bugün 35’inci il buluşmalarımızı Kars’ta yapacağız. Özellikle Sarıkamış şehitlerimizin anılması yıl dönümüne denk getirdik. Hem vatandaşlarımızla, hem din görevlilerimizle, gençlerimizle, üniversitemizle, STK temsilcilerimizle buluşacağız hem de Sarıkamış şehitlerimizi yad edeceğiz. Onlar için okunmuş olan hatimlerin dualarını yapalım istedik. Bu açıdan bizim için Kars ilimizdeki buluşma gerçekten çok önemli ve anlamlıdır” dedi.

Fethiye Camii’nde cuma hutbesi veren Erbaş, Sarıkamış şehitleri için dua etti. Sarıkamış Harekatı’nın 107 yılı dolayısıyla okunan hatimlerin dualarını yapan Erbaş, daha sonra gençlik merkezinin açılışına katıldı.

Erbaş, “Gençlerimize sahip çıkmak hepimizin en ulvi en önemli görevlerinden birisi. Çünkü geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi Rabbini tanıyan, peygamberlerini tanıyan, kitabını bilen, kendini bilen, büyüklerini sayan, küçüklerini seven değerlerine sahip çıkan bir özellikle yetiştirmek zorundayız. Bir millet gençleriyle ayaktadır. Tıpkı Peygamber Efendimiz (SAV) etrafındaki gençlerle nasıl davasını büyüttüyse, yürüttüyse bizler de milli ve manevi değerlerine sahip çıkan devletini vatanını seven, bayrağını seven, ezanına saygı gösteren, şehit dedelerine layık torunlar olan gençler yetiştirerek bunu sağlayacağız inşallah” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.