Gençlere Çağrı: “Milli Değerleri Asla İhmal Etmeyin”

Gençlere Çağrı: “Milli Değerleri Asla İhmal Etmeyin”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.10.2021
72
A+
A-

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Ertuğrul Gazi Lisesi’nde düzenlenen bayrak töreninde yaptığı konuşmada, gençlere milli ve manevi değerleri asla terketmeme çağrısında bulundu.

Her hafta bir okulda bayrak törenine katılarak öğrencilerle İstiklal Marşı’nı okumayı planlayan Kemal Vali Kızılkaya, Ertuğrul Gazi Lisesi’ndeki törene iştirak etti.

Törendeki konuşmasında, İstiklal Marşı’nın zor şartlar altında yazıldığını hatırlatan Kızılkaya, milli şair Mehmet Akif Ersoy’un, “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” özünü anımsatarak, şunları kaydetti:

“Bugün içinde bulunduğumuz şartlar gerçekten bizim dedelerimizin, babalarımızın sahip olduğu imkanlardan çok çok daha ileri imkanda. 

“DAHA GÜZEL GÜNLERİ İNŞA EDECEKSİNİZ”

Şüphesiz sizlerin istek ve arzuları var ve bunlar yetinilecek şeyler değil daha da iyisini daha da güzelini hak ediyorsunuz. Ancak sizler bizlerin yerine gelecek ve daha güzel günleri inşa edeceksiniz. Sizler bu sıralarda kendinizi ve ülkemizi, milletimizi geleceğe hazırlıyorsunuz. Derse girdiğinizde bütün bunları düşünerek derslerinizi, öğretmenlerinizi canı yürekten dinlemenizi rica ediyorum.”

Öğrencilere, eğitim öğretim hayatları boyunca milli ve manevi değerleri asla ihmal etmemeleri tavsiyesinde bulunan Kızılkaya, “İnanıyorum ki Ertuğrul Gazi Lisesi’nde, Bilecik’te de teknolojiyi üreten ve ülkemizi hak ettiği yüksek teknoloji alanında söz sahibi yapan gençler olacaktır. Sizleri seviyorum, başarılar diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.