“Gazeteciler, Aynı Zamanda Toplumun Vicdanıdır”

“Gazeteciler, Aynı Zamanda Toplumun Vicdanıdır”
Yayınlama: 20.04.2022
A+
A-

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, kent genelinde görev yapan gazetecilere verdiği iftar programında yaptığı konuşmada, “Gazeteciler, aynı zamanda toplumun vicdanıdır” dedi.

İl Jandarma Komutanlığı Sosyal Tesisler’inde düzenlenen iftar programında gazetecilerle bir araya gelen Vali Taşbilek, gazeteciliğin aynı zamanda toplumun yükünü çeken bir meslek olduğunu kaydetti.

Taşbilek, “Basın, kamu hizmetinin olmazsa olmazıdır. Haber alma özgürlüğü demokratik devletlerin en temel taşıdır. Gazetecilik aynı zamanda toplumun vicdanıdır. Bu vicdanı dengeleme noktasında çok kıymetli görev ifa ediyorsunuz. Bugün de kutsal bir vesileyle bir aradayız. Bir iftar sofrasında bir arada olduk. Ramazan ayınızı kutluyorum. 2 yıldır insanlar birbirinden kaçıyordu. Şükürler olsun ki bu nimetlerin ne demek olduğunu bu yıl daha kıymetli olarak anlıyoruz. Allah bir daha ağır imtihanlarla insanlığı terbiye etmez inşallah” diye konuştu.

Vali Taşbilek, gazetecilerden kendilerinin atladığı, göremediği, kendilerine yanlış intikal eden, doğru zannettikleri yanlışları da kendisiyle paylaşarak vebalden kurtarmalarını istedi.

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü de 2 yıldır Kovid-19 salgını nedeniyle bu tür etkinlikler düzenlenmediğini hatırlatarak, “Ramazanda bu tür birliktelikleri özlemiştik. Valimize böyle bir sofra etrafında bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyoruz. İnşallah bütün dünya ve ülkemiz artık bu tür salgınları tekrar yaşamaz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.