Gayri Milli medyadan Kaymakama linç kampanyası

Gayri Milli medyadan Kaymakama linç kampanyası
REKLAM ALANI
10.03.2020
910
A+
A-

Mardin Yeşilli Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki sosyal medya hesabından Sultan Abdulhamid’in sağlık alanında yaptıkları yatırımları içeren bir yazıyı ‘RT’ etti. Söz konusu ‘RT’den sonra Kaymakam Eşki’ye karşı, ülke meselelerinde her zaman milletin karşısındakileri destekleyen gazeteler, haber siteleri ve sosyal medya trolleri ağız birliği etmişçesine linç kampanyası başlattı. Türkiye gazetesindeki aynı yazıda Fatih Selek Cumhuriyet gazetesinin haberini eleştirmiş ve Osmanlı’yı yok saydıkları için Cumhuriyet gazetesini kat ederek ‘Köksüz Cumhuriyet’ başlığını atmıştı.

Kaymakam Mustafa İkbal Eşki’nin ‘RT’ ettiği yazının ilgili bölümü şöyle;

Cumhuriyet gazetesi dün büyük bir skandalı ortaya çıkardı. (!)

Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir, makam odasının bir köşesine II. Abdülhamid’in fotoğrafını asmış…

Rezalete bak hele!

Kepazeliğe bak!

Gazeteyi yönetenler Erdemir için “O koltukta oturamaz” diye başlık atmış.

Ne de isabet buyurmuşlar…

Zaten…

Gülhane Askerî Tıp Akademisini, Haydarpaşa Numune Hastanesini, Şişli Hamidiye Etfal Hastanesini ve diğer 300 civarındaki hastaneyi kuran da…

Bu coğrafyada ilk kuduz enstitüsünü, aşı üretim merkezini, belediye sağlık teşkilatını, sanatoryumu, kadın hastanesini, doğumevini, veteriner okulunu, eczacılık okulunu, dilsizler mektebini, görme engelliler okulunu açan da…

Hilal-i Ahmer Cemiyetini (Kızılay), Darülaceze’yi, Darüleytam’ı gariplerin hizmetine sunan da Abdülhamid Han değil “Marmaray’ı yapan” Bülent Ecevit idi… Duvara da onun fotoğrafı asılmalıydı.

https://icdn.turkiyegazetesi.com.tr/images/ckfiles/images/gorev(1).jpg


İşe bak! Darbeci Mithat Paşa’nın kurucusu olduğu Ziraat Bankası şubelerindeki fotoğraflarıyla övünenler, sağlık sisteminin babası Abdülhamid Han’dan rahatsız!

Sağlık Bakanlığının Sultan Abdülhamid’in fotoğrafını asması eleştiri konusu değil, aksine bir iftihar vesilesi ve vefa göstergesidir.

Cumhuriyet’in bu yaptığı cahilliktir, küstahlıktır, düşmanlıktır!

İyi ki o koltuklarda sizin gibi köksüzler oturmuyor!

Kaymakam Eşki’ye saldıran güruh ‘RT’ edilen yazının yanında başka bir skandala imza attı. Kaymakam Eşki’nin sosyal medya hesabı profilinde yer alan görsel de “Çok insan anlayamaz eski musikimizden, Ve ondan anlamayan bir şey anlamaz bizden”manasına gelen Yahya Kemal Beyatlı’nın “Eski Musikî” şiirinden bir beyit olmasına rağmen gayri milli medya bunu dahi Cumhuriyet karşıtı gibi göstererek haberleştirdi.

Mardin Yeşilli Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki malum medyanın skandal haberlerine cevaben yaptığı açıklama…

Hakkımda çıkan iftiralarla ilgili olarak;

1- (9 Mart 2020) Bugün  yazılı ve görsel medyada cikan maksatlı ve aslı astari olmayan “Köksüzler Cumhuriyeti” ifadesi asla bana ait olmayan ve hiçbir  tweetimde bulunmayan ifadelerdir. Köksüzlük ve öksüzlük kelimeleri profilimde sabitli bulunan Yahya Kemal’in “Kocamustafapaşa” şiirinden kes kopyala yapıştır mantığı ile çarpıtılmış, Mensubu olmaktan ve hizmet etmekten büyük onur ve şeref  duyduğum Turkiye Cumhuriyeti ile en ufak alakası yoktur.

Kaymakam Mustafa İkbal Eşki’nin profil fotoğrafı

Profil resmim ise halen sabit olup imâ edilenin aksine Devletimize veya Cumhuriyetimize en ufak bir saldırı niteliğinde değildir.Meshur Musikişinâs Hafız Kemal Batanay beyin hüsn-i hat tablosu olup, Yahya Kemal Beyatlı’nın “Eski Musikî” şiirinden bir beyittir.

Günümüz Türkçesi ile: “Çok insan anlayamaz eski musikimizden, Ve ondan anlamayan bir şey anlamaz bizden”.manâsındadır.

 Şahsi hesabımdaki tweetlerim (retweet veya beğeniler değil) kendi fikirlerim olup herhangi bir saldırı veya hakaret niteliği taşımamaktadır.

Ayrica itibar suikastcılığına soyunan ve hakkımda bu yalan haberi ilk dolaşıma sokan Sözcü gazetesi ve Muhabiri Ali Ekber Ertürk hakkında gerekli yasal işlemleri başlatarak, hukuki mücadelemizi surdurecegimizin bilinmesini isterim.

Kaldı ki Devletce ve Milletçe içinde bulunduğumuz şu süreçte, bu karalama ve tezvirati üstlenen  medya güruhunun Devletimize karşı duruşu hepimizin malumu olup, habercilik adı altında aynı yalan ve iftira üzerinde birleşmeleri de son derece manidardir.

Halen ısrarla bu yalan haberden ötürü aslını araştırmadan ve doğruyu görmezden gelerek küfür hakaret ve tahkir edici ifadeler kullananlar hakkında da yasal işlem başlatılıp,  hukuki sürecin takipçisi olunacaktır.

Saygılarımla.

Editör Notu: Son söz olarak şunu yazmakta fayda var ki muhalefetin de düşmanın da mert olanına hasret kaldık.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.