Fırıncılar, Valiliğin Ekmek Fiyatı Kararına Direniyor

Fırıncılar, Valiliğin Ekmek Fiyatı Kararına Direniyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.03.2022
37
A+
A-

Isparta’da özel üretimli ekmeğin fiyatı Vali Ömer Seymenoğlu tarafından 7,5 TL’den 5 TL’ye düşürüldü. Ancak Valilik kararına bazı fırınlar uymakta direniyor.

Isparta’da özel üretimli ekmeğin fiyatı Vali Ömer Seymenoğlu tarafından 7,5 TL’den 5 TL’ye düşürüldü. Ancak bazı fırınların bu kurala uymadığı öğrenildi. Vatandaşlar bu fırınları İl Gıda ve Tarım Müdürlüğü’nce denetlemeye davet etti. 

Isparta’da yaklaşık bir hafta önce Ticaret ve Sanayi Odası’nın kararıyla özel amaçlı üretim ev ekmeğinin fiyatı 5 liradan 7.5 liraya yükseltilmişti. 

Bu kararın ardından Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu başkanlığındaki komisyon, fiyatın geri çekilmesini içeren bir karara imza attı.

Buna göre, Isparta’da ev ekmeği yeniden 5 liradan satışa sunulacaktı. Ancak merkez de bazı fırınların bu kurala uymadığı öğrenildi. Valiliğin kararına rağmen uygulamayı hiçe sayan fırınlar hakkında vatandaşlar, Valiliği ve ilgili kurumları denetime davet etti. 

BAKKAL VE MARKETLERE EKMEK GÖTÜRMEYECEK

Öte yandan, fırıncılar artan maliyetler nedeniyle bakkal, market, üç harfli zincir mağazalar ve dönercilere ekmek götürülmeyeceğini açıklamıştı. 

Fırıncıların bu yöndeki uygulamasına göre, ekmek satışları sadece fırınlardan olacak.

Kaynak: Isparta Ajans 32

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.