‘Fırın Önünde Kavga’ İddialarına Açıklama

‘Fırın Önünde Kavga’ İddialarına Açıklama
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.04.2020
243
A+
A-

Emniyet Genel Müdürlüğü, sokağa çıkma yasağının ardından sosyal medyada dolaşan fırın önündeki kavga görüntülerine ilişkin açıklama yaptı.

İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi;

İstanbul’da bir fırının önündeki kavgaya ait görüntüler, dün bazı sosyal medya ve basın yayın kuruluşlarında sokağa çıkma yasağından sonra “ekmek alma  sırası” kavgası olarak yansıtılmıştır. Söz konusu kavga ile ilgili olarak aşağıdaki  açıklamanın yapılmasına gerek duyurulmuştur; 

İstanbul Bayrampaşa İlçesi Yıldırım Mahallesi Millet Caddesinde bir ekmek fırınının önünde kavga eden şahıslar ile ilgili olarak yapılan araştırmada, bir araç ile bir motosiklet arasında maddi hasarlı trafik kazası meydana geldiği, kazadan  dolayı tarafların birbirlerini darp ettikleri, akabinde kavgaya karışan şahısların olay yerinden ayrılmış oldukları tespit edilmiştir. 

Ekmek fırınının önünde yaşanan olayın, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında alınmış olan 2 gün süre ile uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak bir “ekmek alma sırası” kavgası olmadığı, trafik kazasından dolayı yaşandığı anlaşılmıştır.

Söz konusu olaya karışan şahısların tespiti için yapılan çalışmalar neticesinde;  kazaya ve kavgaya karışan 3 şahıs tespit edilmiş, görevlilerimiz tarafından  yakalanarak sosyal mesafe ve izalosyon kurallarına uymamaktan dolayı Umumi  Hıfzıssıhha Kanununa göre para cezası kesilmiş, trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten ve alkollü araç kullanmaktan gerekli adli işlemler yapılmıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.,

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.