Fethiye Belediye Başkanı Karaca Hakkında Suç Duyurusu

Fethiye Belediye Başkanı Karaca Hakkında Suç Duyurusu
REKLAM ALANI
01.09.2021
90
A+
A-

Basketbol takımı Lokman Hekim Fethiye Belediyespor hakkında kendisini eleştiren taraftar derneği kurucusu Serkan Yalnız isimli vatandaşı arayan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın, 12 dakika boyunca Yalnız’a küfür ettiği iddia edildi. Konuşmanın bir kısmını yayınlayan Yalnız, savcılığa şikayette bulundu.

Sonperiyot 48 taraftar derneğinin kurucusu Serkan Yalnız, sosyal medya üzerinden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’un kötü yönetildiğine yönelik bir eleştiride bulundu.

Yalnız, belediyenin kulübe sahip çıkmasını talep ederek, duruma bir an önce el konulmasını istedi. CHP’li Belediye Başkanı Alim Karaca, Serkan Yalnız’a temmuz ayında mesaj atarak, “Bu işlere burnunu sokma” şeklinde tepki gösterdi.

12 DAKİKA KÜFÜR İDDİASI

Eleştirilerine devam eden Yalnız’ı geçtiğimiz günlerde arayan Karaca’nın 12 dakika boyunca küfürlü konuştuğu ileri sürüldü. Ailesine de küfür edildiğini söyleyen Yalnız, Karaca hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu.

Bahsi geçen konuşmanın bir kısmı da yayımlandı. Konuşmada “Gerçekler hoşunuza gitmedi mi?” diyen Yalnız’a, karşı taraftan küfürlü yanıtlar geldiği duyuluyor.

SUÇ DUYURUSU DİLEKÇESİNDEN

Serkan Yalnız, Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’na Fethiye Belediye Basketbol takımı taraftarı ve Sonperiyot 48 taraftar grubunun kurucusu olarak, takımın küme düşmesi, kaos ortamı ve ekonomik zorluklardan dolayı herhangi bir hakaret ve küfür içerikli tabir kullanmadan eleştiri yaptığını savundu.

Yalnız, suç duyurusu dilekçesinde şunları anlattı:

“Bu eleştiriler karşısında Belediye Başkanı’na hiç yakışmayacak ve kabul edilemeyecek bir şekilde 6 Temmuz’da beni tehdit etmiştir. 27 Ağustos’ta ise sosyal medyadan arayarak, 12 dakika 49 saniye boyunca ağza alınmayacak küfürli konuşmuştur.

Beni ve ailemi tehditle bu işlere bir son vermemi isteyerek, basketbol gönüllüsü ve bir vatandaş olarak bu işleri sorgulamamam gerektiğini, ‘kemiklerini kırdıracağım, çocukları zor tutuyorum’ ifadelerini kullanmıştır.

CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Hepiniz biliyorsunuz ki makamı ne olursa olsun hiçbir makam sahibi bir vatandaşa, kendisine oy vermiş bir vatandaşa, bir sporsevere küfürler, ağır ithamlar savuramaz. Yapmış olduğu tehditlerle ilgili de savcılıktan koruma talebinde bulundum.”

Serkan Yalnız, dilekçesinde Belediye Başkanı Karaca hakkında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca dava açılmasını istedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.