Kaymakam Bolat, Pidecide Maharetlerini Sergiledi

Kaymakam Bolat, Pidecide Maharetlerini Sergiledi
REKLAM ALANI
21.09.2022
7
A+
A-

Afyonkarahisar Bolvadin Kaymakamı Taner Bolat, çıktığı çarşı ziyaretinde esnafın ısrarını kırmayarak, önce hamur yoğurdu, ardından fırında pide pişirdi. Kaymakam Bolat’ın performansı, 40 yıllık pide ustalarına taş çıkarttı.

Kaymakam Taner Bolat ilçede gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerini sürdürdü. Çarşı esnafını ziyareti, onların dert ve sıkıntılarını aldıktan sonra Kaymakam Bolat’ı, ilçede uzun yıllardır esnaflık yapan pideci Mevlüt Erman dükkanına davet etti. Daveti kırmayarak pideci dükkanına giren ve Erman ile bir süre sohbet eden Kaymakam Bolat, ardından Erman’ın ısrarını kırmayarak tezgahın başına geçti. 

Pide hamurunu açıp, malzemelerini dizen Kaymakam Bolat, sonrasında ise hazırladığı pideyi fırına verip pişirdi. Kaymakam Bolat, hazırlayıp pişirdiği pideyle adeta 40 yıllık ustalara taş çıkarttı.

Bolat’ın dükkanında pide pişirdiği esnaf Erman ise “Kaymakam dükkanımıza geldi ve pide pişirdi, bizde bundan çok memnun olduk. Bugüne kadar böyle bir şey görmedik. Kendisine ziyaretleri için teşekkür ederim” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.