Esenler’de ‘mangal’ için sandığa gidildi

Esenler’de ‘mangal’ için sandığa gidildi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.04.2019
184
A+
A-

Esenler’de 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde mangal tartışmaları sürüyor. Bazı vatandaşlar mangal yapılması izninin devam etmesini isterken bazı vatandaşlar da uygulamanın sonlandırılmasını istiyor. Esenler Belediyesi tartışmayı referandum ile çözecek.

Esenler Belediyesi sınırları içinde bulunan 15 Temmuz Millet Bahçesi’nin havaların ısınması ile birlikte ziyaretçi akınına uğradı. Mangal yapımına izin verilen alanda kimi vatandaşlar mangal yapmak isterken kimi ise uygulamaya karşı çıktı. Belediye çözümü sandığa gitmekte buldu. Bölge halkı, 15 Temmuz Millet Bahçesi girişine konulacak sandıklar sayesinde seçimini yapacak.

18 yaş üzeri vatandaşlar oylamaya katılıyor

Esenler Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı yapılan Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde mangal yapılıp yapılmamasına ziyaretçilerin oylaması ile karar verileceği bildirildi. Oylama, 15 Temmuz Millet Bahçesi girişine konulacak bir sandıkla, 6, 7, 13 ve 14 Nisan tarihlerinde saat 10.00 – 18.00 arasında gerçekleşecek, 18 yaşından büyük tüm ziyaretçiler oylamaya katılabilecek.

Belediye kararı halka bıraktı

Açıklamada şunlar kaydedildi: “15 Temmuz Millet Bahçesi havaların ısınması ile birlikte ziyaretçi akınına uğradı. Özellikle hafta sonları sadece Esenler değil, çevre ilçelerden de gelen vatandaşlarla tıklım tıklım dolan 15 Temmuz Millet Bahçesi’ne gösterilen ilgi, ilginç bir sıkıntıyı da beraberinde getirdi. Millet bahçesinin müdavimlerinden bazıları burada mangal yapılmasına karşı çıkarken bazıları da şu anda devam eden mangal yapma uygulamasının devam etmesini istiyor. Bu konuda belediyeye gelen talepleri değerlendiren Esenler Belediyesi de katılımcı belediyecilik anlayışından hareketle, daha önce birçok projenin uygulanıp uygulanmamasında olduğu gibi kararı yine halkın vermesini istedi”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.