“En Güzel Hediye Fidan, En Güzel Miras Ağaç”

“En Güzel Hediye Fidan, En Güzel Miras Ağaç”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.04.2022
50
A+
A-

Sivas Valisi Salih Ayhan, Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı sahasına Mehmetçiklerle fidan dikti. Vali Ayhan, en güzel hediyenin fidan, en güzel mirasın ağaç olduğunu belirtti.

Fidan dikim töreninde konuşan Vali Ayhan, bu yıl 3 milyon iğne ve geniş yapraklı fidanın toprakla buluşacağını belirtti.

Bahar mevsimiyle birlikte çalışmaların hızlandırıldığını aktaran Ayhan, “Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı sahasına fidan diktik. İl Jandarma Komutanlığımız karakollarına 3 bin adet fidan dikti. Bu coğrafyanın dokusuna uygun iğne yapraklı ve geniş yapraklı fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf bilgisi: Sivas Valisi Salih Ayhan, Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı sahasına Mehmetçiklerle fidan dikti.

Coğrafyanın el verdiği yerlere fidan dikimlerine devam edip Sivas’ın yeşil bir örtüye bürünmesini sağlayacaklarını ifade eden Ayhan, şunları kaydetti:

“Kurumlarımız ve halkımız bu işe duyarlılık göstermekte çünkü doğa hepimize emanettir. Dikilen her bir fidan geleceğe armağandır, çünkü bizden sonra çocuklarımıza bırakacağız. Herkesin bu konuda duyarlılık göstermesi bizleri mutlu eder. Bu minvalde aile ormanlarının da kurulduğunu özellikle belirtmek isterim. Amacımız doğa bilinci oluşturmak ve tabiatı korumak, kollamaktır.”

Orman İşletme Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığı’na teşekkür eden Vali Ayhan, dikilen fidanların da bakımının yapıldığını hatırlatarak, en güzel hediyenin fidan, en güzel mirasın da ağaç olduğunu sözlerine ekledi.

Programa İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Orman İşletme Müdürü Sefa Duman ve Mehmetçikler katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.