“En Çok Güven Duyulan” İsim Süleyman Soylu Oldu

“En Çok Güven Duyulan” İsim Süleyman Soylu Oldu
MOBİL REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.03.2022
137
A+
A-

Parti genel başkanlarının yer almadığı, siyasi isimlerden en çok güven duyulan kişi anketinde, 4 ayrı partiden Süleyman Soylu, Mansur Yavaş, Semih Yalçın ve Yavuz Ağıralioğlu zirvede yer aldı.

2022 yılı içinde Türkiye genelinde halkın en çok güven duyduğu isimleri belirleyen Gezici Araştırma şirketi, 6-27-28 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdiği anketi kamuoyu ile paylaştı.

Gezici, her yıl olduğu gibi  geleneksel anketini bu sefer farklı bir soruyla gerçekleştirdi.

2 bin 368 katılımcı ile yapılan ankette, 4 siyasi partide genel başkanlarının yer almadığı partililerden en çok kimi beğeniyorsunuz sorusu yönlendirildi.

Meclis’te bulunan 4 parti arasında AK Parti’den Süleyman Soylu, CHP’den Mansur Yavaş, MHP’den Semih Yalçın ve İyi Parti’den Yavuz Ağıralioğlu partilerinde en beğenilen isimler oldu.

AK Parti içinde araştırmaya katılanlardan yüzde 28,5’i Süleyman Soylu‟yu beğendiğini ifade ederken yüze 21,4’ü Hulusi Akar’ı, yüzde 14,3’ü Ömer Çelik’i, yüzde 10’u Fuat Oktay’ı, yüzde 9,6’sı Murat Kurum’u, yüzde 5,3’ü de Mustafa Şentop’u beğendiğini söyledi.

CHP’de ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu dışında beğenilen isimlerin kim olduğuna ilişkin soruya katılımcıların yüzde 21,2’si Mansur Yavaş cevabını verdi. Katılımcılardan yüzde 18,1’i Ekrem İmamoğlu’nu, yüzde 13,4’ü ise Özgül Özel’i beğendiğini söyledi.

MHP VE İYİ PARTİ

MHP içinde ise katılımcılardan yüzde 15,2’si Edip Semih Yalçın, yüzde 12,9’u Mevlüt Karakaya cevabını verdi. Katılımcıların yüzde 10,4’ü Sadir Durmaz cevabını verirken, aynı zamanda İzzet Ulvi Yönter, Muharrem Varlı, Erkan Haberal da beğenilen isimler arasında yer aldı.

İyi Parti’de Genel Başkan Meral Akşener’in ardından en beğenilen ismin Yavuz Ağıralioğlu olduğu belirlendi. Ağıralioğlu’nu Müsavat Dervişoğlu ve Aytun Çıray izlerken, Bahadır Erdem dördüncü sırada yer aldı.

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.