“En Büyük Hayalim, Üretenin Emeğinin Karşılığını Almasıdır”

“En Büyük Hayalim, Üretenin Emeğinin Karşılığını Almasıdır”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.04.2022
126
A+
A-

Aydın’da yaklaşık 4 yıldır Efeler İlçe Kaymakamlığı görevini yürüten Cemal Şahin’in, halkla iç içe yaşantısı görenleri şaşırtıyor. En büyük hayalinin üretenin emeğinin karşılığını alması olduğunu belirten Kaymakam Şahin, bu amaçla projeler üreterek, köy köy, tarla tarla dolaştığını söyledi.

Efeler ilçesinin sıradışı Kaymakamı Cemal Şahin, görenleri hayrete düşürüyor. Resmi bir tören sırasında protokolün en ön sırasında takım elbiseli olarak yerini alan Şahin, zaman zaman semt pazarında vatandaşlarla iç içe, hafta sonları tarlada çalışan çiftçilerle bir arada görülebiliyor.

Kendisini tanımayan kişiler, ‘Bu kim?’ diye sorduklarında ‘Kaymakam Bey’ cevabı alınca kısa sürede olsa bir şaşkınlık yaşıyorlar.

Mesai saatleri içerisinde takım elbiseli görülen Kaymakam Şahin, görevinin dışında sade kıyafetleriyle elinin uzandığı esnaf, çiftçi ve diğer vatandaşlarla beraber yapılması gereken işlere el atıyor.

Kaymakam Cemal Şahin, bu defa köylülerin kullandığı yeşil cipin direksiyonunda görüntülendi. 

Fotoğraf bilgisi: Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, geçtiğimiz ocak ayının son günlerinde çiftçilerle beraber seralarda gece ‘don’ nöbeti tutmuştu.

Otomobillerin gitmekte zorlandığı arazilere zaman zaman köylülerin kullandığı arazili yeşil ciplerle giden Kaymakam Şahin, kırsal Kayacık Mahallesi’ne bağlı yaylalara bu şekilde çıktı.

ÇİFTÇİLERLE BERABER ‘DON’ NÖBETİ TUTMUŞTU

Kaymakam Şahin, meteorolojinin hava sıcaklıklarının önemli ölçüde düşeceğini bildirdiği geçtiğimiz ocak ayının son günlerinde, Efeler ilçesindeki çiftçilerle gece mesaisine kalmıştı.

O dönem, üreticiler olası don tehlikesine karşı günlerdir seralarında nöbet tutuyordu. Efeler Kaymakamı Cemal Şahin de zirai don nöbeti tutan üreticileri yalnız bırakmamıştı. Şahin, ürünlerinin sıfırın altına düşen hava koşullarından etkilenmemesi için seralarında soba yakan çiftçilerle bir araya gelmişti. Efeler’in Işıklı, Gölhisar ve Umurlu mahallelerinde üreticileri gece yarısı ziyaret eden Şahin, üreticilerin nöbetlerinde yanlarında olarak destek vermişti. Şahin, sobanın üzerinde kestane pişirdiği üreticilerle, tarımsal üretimde yaşanan sıkıntıları konuşmuştu.

Yarım asrı geride bırakan yaşına rağmen köylüler gibi çalışabilen ve yeri geldiğinde dağ bayır yürüyebilen Kaymakam Cemal Şahin, “En büyük hayalim üretenin emeğinin karşılığını almasıdır. Bunun için projeler yapıp köy köy, tarla bahçe dolaşıyoruz” görüşlerini savunuyor.

CEMAL ŞAHİN KİMDİR?

1970 Kahramanmaraş doğumlu olan Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 

1992-1994 yılları arasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde çalıştı ve daha sonra Kaymakamlık sınavını kazanarak Malatya Valiliği’nde kaymakamlık stajına başladı. 

Kaymakam adaylığı zamanında 8 ay süresince İngiltere’de dil ve meslek eğitimi alarak kaymakamlık kursunun ardından sırasıyla Rize-Kalkandere, Bitlis-Güroymak, Batman-Kozluk, Karabük-Yenice, Yalova-Altınova, Ankara-Çubuk ve Eskişehir-Odunpazarı Kaymakamı görevlerinde bulundu. Odunpazarı Kaymakamı olarak görev yapmakta iken 2018 yılında Efeler Kaymakamı olarak atandı.

Cemal Şahin, Aydın’da tarımın önünü açan birçok projesiyle şimdiden iz bıraktı.

Kaynak: Efeler Haber

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.