Eleşkirt Kaymakamlığı’ndan bağımlılıkla mücadele semineri

Eleşkirt Kaymakamlığı’ndan bağımlılıkla mücadele semineri
Yayınlama: 14.04.2019
A+
A-

Eleşkirt Kaymakamlığı, gençleri bataklığa sürükleyen bağımlılıklara karşı savaç açtı. Kaymakamlık koordinesinde “Bağımlılıkla mücadele projesi” kapsamında eğitim semineri düzenlendi.

Ağrı’nın Eleşkirt ilçe kaymakamlığı koordinesinde “Bağımlılıkla mücadele projesi” kapsamında eğitim semineri düzenlendi. Programa, ilçedeki kurum ve kuruluşların yöneticilerinin yanı sıra öğretmen, idareci ve imam hatip öğrencileri katıldı.

Eleşkirt İmam Hatip Lisesi Salonu’nda düzenlenen program, Eleşkirt Kaymakamlığı görevlilerinin sunumlarıyla başladı.

Sunumlarda, uyuşturucu maddeye bulaşmanın nedenleri, uyuşturucuya bulaşan bireylerin savunma mekanizmaları, ailelerin sağlıklı bireyler yetiştirmesi için yapılması gerekenler, madde bağımlılarının tespiti ve alınması gereken önlemler, uyuşturucu madde ile mücadelede ailelere düşen görevler ve madde bağımlılarının tedavi yöntemlerine yer verildi.

Eleşkirt Kaymakamı Gülhani Ozan Sarı daha sonra yaptığı konuşmada, teknoloji çağında uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararlarını anlattı.

Sarı, bu konuda kurum amirleri ve okul idarecilerine düşen görevler olduğunu ifade etti.

Konuşmanın ardından Yeşilay Ağrı Şubesi temsilcileri, doktor, polis memuru tarafından bağımlılığın zararları konusunda katılımcılara bilgi verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.