Okulu Bırakacaktı İmdadına Kaymakam Yetişti

Okulu Bırakacaktı İmdadına Kaymakam Yetişti
Yayınlama: 25.11.2021
86
A+
A-

Ağrı’nın Diyadin Kaymakamı Alper Balcı, Eleşkirt Kaymakamı olduğu dönemde disiplinsiz davranışları dolayısıyla okuldan atılması gündeme gelen öğrenciyle görüşme yaparak, eğitimine devam etmesini okulda sağladı. Balcı’nın ikinci bir şans verilmesine vesile olduğu Abdulkadir Dırbo, eğitimini devam ettirerek spor akademisini bitirdi.

Diyadin Kaymakamı Alper Balcı, Eleşkirt ilçesinde Dırbo ailesine ziyarette bulundu. Burada yaptığı açıklamada eğitimi çok önemsediğini belirten Balcı, ziyaretine gittiği öğrenci ile anısını şöyle anlattı:

“Ben yapı olarak eğitime önem veren bir ailenin çocuğuyum. Ağrı’da Vali Yardımcısı olarak görev yaptığım dönemde Eleşkirt Kaymakamlığı’na vekalet ediyordum. 

Dönemin İlçe Milli Eğitim Müdürü bana gelerek Abdulkadir Dırbo isimli bir genç olduğunu, disiplin ihlallerinin fazla olduğunu ve bu sebeple okul ile ilişiğini keseceklerini söyledi. Her insanın ikinci bir şansı olduğuna inanarak, bu sözlere şiddetle karşı çıktım ve bu genci görüp kendim konuşmak istedim. 

Abdulkadir ile oturduk konuştuk. Bana okuyacağına dair söz verdi. İlçeye geldiğim zamanlarda ders durumlarını soruyordum. Sonraki yıllarda ben Eskişehir’de Vali Yardımcılığı yaptığım zaman bana bir video gönderdi. Spor akademisinden mezun olduğunu söyleyerek teşekkür etti. Çok memnun oldum tabiî ki. Kaderimde yeniden Ağrı’da görev yapmak olunca, beni ziyarete geldi. Bende iadeyi ziyaret için Eleşkirt ilçesine gelerek, Abdulkadir’in ailesine misafir oldum. İyi ki Abdulkadir’e bir şans daha tanımışız diyebiliyorum” dedi.

“OKULU BIRAKMA AŞAMASINA GELMİŞTİM”

Benden kaynaklı problemler dolayısı ile okulu bırakma aşamasına gelmiştim” diyen Abdulkadir Dırbo ise “Beni okuldan atacaklardı. Bir abim ‘git Kaymakam ile konuş, eğitime önem veriyor’ deyince soluğu Kaymakamlık’ta aldım. Durumumu anlattım. Bana, ‘okuyacak isen sana destek olacağım’ dedi. Bende kendisine okuyacağıma dair söz verdim. Eleşkirt’e geldiği zamanlarda eğitimimi soruyor takip ediyordu. Kaymakam Bey tayin olduktan sonra ben liseyi bitirdim ve spor akademisini kazandım. Kaymakam beye vermiş olduğum sözü tutmanın gururunu yaşıyordum. Diyadin ilçesine tayin olunca onu görmek ve onunla konuşmak için sabırsızlanıyordum. Şimdide ailemle onu misafir ederek, bana olan desteğini konuştuk. Okumamda en önemli kırılma noktası olan Kaymakamımıza, abime teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.