30 yıldır gönüllere dokunuyor

30 yıldır gönüllere dokunuyor
REKLAM ALANI
22.01.2023
88
A+
A-

Trabzon’da imam hatibe gidecek bir öğrenciye yardım gerektiğinde İstanbul’da kurulması kararlaştırılan Trabzon Şalpazarı ilçesi Sayvançatak Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 30 yıldır bir geleneği sürdürüyor.

Trabzon’un küçük ve şirin ilçelerinden Şalpazarı’nda 1993 yılında bir öğrencinin imam hatibe gitmesi üzerine ailesi, maddi sıkıntılar dolayısıyla İstanbul’da yaşayan akraba ve köylülerinden kendilerine yardım etmesini istedi. 

İstanbul’da bir araya gelen Şanvançatak köylüleri, hem bu öğrencinin hem de başka ihtiyacı olabilecek öğrencilere yardım amacıyla dernekleşmeye gitti. Sayvançatak Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bu hayırlı amaçla 1993 yılında İstanbul’da kuruldu. Dernek, 30 yıldır hayır yolculuğu yelpazesini her yıl daha da genişleterek bugüne kadar taşıdı.

Sayvançatak köyü derneği, üye ailelerin üniversitede öğrenim gören 37 çocuğuna aylık 250’şer lira burs verdirmeyi sürdürüyor.

30. YILINI KUTLADI

Dernek, 30. yılı dolayısıyla Üsküdar Mehmet Çakır Kültür Merkezi’nde bir gece düzenledi. Gecede 30 yıla sığdırılan yardım ve hizmetler bir slayt gösterisiyle katılımcılara izlettirildi.

Geceye Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, bazı siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Fotoğraf bilgisi: Gecede, Turk İdare editörü Neşat Ergül de plaket aldı. Ergül’ün plaketini Şalpazarı Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Hasan Keskin verdi

Sayvançatak Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yanık, derneğin eğitime katkı faaliyetlerinin yanı sıra köylerinde kurmuş oldukları aşevi ile de sosyal dernekçilik anlamında diğer komşu köylere örnek olmayı sürdürdüğünü belirterek, hayır hizmetlerine öncülük eden üyelere teşekkür etti. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.