Eğitime katkıda güzel işlere imza atılıyor

Eğitime katkıda güzel işlere imza atılıyor
Yayınlama: 29.01.2023
A+
A-

Trabzon’un Şalpazarı ilçesinin İstanbul’da kurulan köy dernekleri, Ağasar yöresinin kültürünü yaşatmak ve eğitime katkı için adeta yarış halindeler. Onlardan biri olan Aktaş Yaylası Derneği de eğitim ve kültüre olan katkıları ile öne çıkıyor.

İstanbul’da 1995 yılında kurulan Aktaş Yaylası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 28. kuruluş yılı dolayısıyla Üsküdar Kirazlıtepe’deki Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde ‘kültür ve eğitime katkı gecesi düzenledi.

Dernek Başkanı Turgay Karagül gecede yaptığı konuşmada, dernek olarak üniversite öğrencilerine verdikleri bursun yanında, 2023-2024 eğitim öğretim yılından başlayarak, yol ve yemek ücreti yardımında bulunacaklarının da müjdesini duyurdu.

Fotoğraf bilgisi: Trabzon Şalpazarı ilçesinin Aktaş Yaylası kuruluşunun 28. yıl dönümünde İstanbul’da kültür ve eğitime katkı gecesi düzenledi. Geceye katılan üyeler ve vatandaşlar eğitime katkı için adeta yarış etti.

‘İFTİHAR EDİYORUZ’

Geceye katılarak bir konuşma yapan Şalpazarılı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bu etkinliklerin bir hedefi ve amacı olduğunu söyledi. Türkmen, dünyadaki en önemli zenginliğin insan kaynağı olduğunu belirterek, kültür ve eğitime katkı gecesine gösterilen ilgiye işaret etti. “Sizlerle gurur duyuyorum” diyen Türkmen, Üsküdar Belediyesi olarak güzel işlerde yarışan Ağasar yöresinin köy dernekleri başta olmak üzere ilçedeki tüm derneklerin yardımlarına katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi. Türkmen, özellikle Kirazlıtepe Mahallesi’nde yaşayan Ağasar yöresi insanının ve derneklerinin birlik ve beraberliğinin diğer yöre örnek olduğunu kaydederek, bundan sonra da bu derneklerin işlevini değiştirecek adımlar atacaklarını kaydetti.

Programda, sevilen yöre sanatçıları sahne aldı ve horon ile eğlenildi. Gecenin en güzel yanlarından biri de tüm üyelerin eğitime katkı için maddi destekte yarışması oldu.

Geceye, Hilmi Türkmen’in yanı sıra bazı siyasi parti, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle, dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.