Düzce’de 5.9 Büyüklüğünde Deprem

Düzce’de 5.9 Büyüklüğünde Deprem
MOBİL REKLAM ALANI
23.11.2022
19
A+
A-

Merkez üssü Düzce Gölyaka ilçesi olan 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, saat 04.08’de merkez üssü Düzce’nin Gölyaka-Sarıdere olan 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. 

Depremin derinliği yaklaşık olarak 6.81 kilometre olduğu belirtildi. 

5,9 büyüklüğündeki deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, ve İzmir’e kadar geniş bir alanda hissedildi.

Düzce’de depremin ardından enerji nakil hatlarında kesinti meydana gelirken, sarsıntıyla büyük korku ve panik yaşayan vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı.

Düzce Valisi Cevdet Atay, Gölyaka merkezli depreme ilişkin henüz kendilerine ulaşan net bir bilgi olmadığını belirterek, ekiplerin sahada çalışmalara başladığını söyledi.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, depremin hissedildiği kentte sağlık ekiplerinin, deprem anında panikle balkondan atlayan birkaç ihbar aldıklarını kaydetti. Kılıç, “Saha çalışmalarına yeni başladık, araştırıyoruz. Tüm halkımıza geçmiş olsun.” dedi.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım da depremle ilgili şu ana kadar kendilerine net bilgi ulaşmadığını vurgulayarak, “Depremden hemen sonra ekiplerimiz sahaya çıktı, çalışmalarına başladı.” bilgisini verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Düzce’nin Gölyaka ilçesinde, saat 04.08’de gerçekleşen 5.9 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan can kaybı bilgisi bulunmamaktadır. Ekiplerimizin saha taraması devam etmektedir. Hemşehrilerimize geçmiş olsun.” mesajını iletti.

AFAD Başkanlığından canlı bağlantıya katılan Bakan Soylu, Gölyaka ve köylerde taramalar yapıldığını, olumsuz bir durum olmadığını söyledi. Yüksekten atlama gibi yaralanmaların bulunduğuna da işaret eden Soylu, köylerdeki taramalarda birkaç ahırın yıkılmış olduğunun bilgisini verdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da depremin İstanbul’da da hissedildiğini duyurarak, “AFAD verilerine göre saat 04.08’de Düzce Gölyaka merkezli 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem İstanbul’dan da hissedilmiştir. Konuyu takip ediyoruz. Allah, her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun.” ifadesini kullandı.

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.