Duyarlı Sürücüleri Vali ve Öğrenciler Ödüllendirdi

Duyarlı Sürücüleri Vali ve Öğrenciler Ödüllendirdi
Yayınlama: 12.10.2021
A+
A-

Ordu’da, İçişleri Bakanlığı’nın “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatmış olduğu “Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” kapsamında farkındalık etkinliği yapıldı. Vali Tuncay Sonel, yaya önceliğine duyarlı sürücülere öğrencilerle beraber çiçek takdim etti.

Tayfun Gürsoy Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlik ile yaya geçitlerinde yayalara öncelik verilmesi konusunda sürücülere hatırlatmada bulunuldu. 

Yaya geçitlerinde, yayalara öncelik veren sürücülere Vali Tuncay Sonel, Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu öğrencileri ile birlikte çiçek vererek, gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. 

KURALLARA UYMAYANLARA UYARI

Yaya geçidinde yayalara geçiş önceliği kuralına uymayan sürücüleri uyaran Vali Tuncay Sonel, sürücülerden yaya geçitlerinde yayalara öncelik tanımaları konusunda ikaz ve uyarılarda bulundu.

Trafikte yaya önceliği kampanyası kapsamında gerçekleştirilen farkındalık etkinliğiyle ilgili değerlendirmede bulunan Sonel, trafikte yaya önceliği kampanyasının önemine değinerek, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bu konuda çok hassas. İçişleri Bakanlığımızın bünyesinde çeşitli çalışmalar yapılıyor. Biz istedik ki Ordu’da yaya geçidinden geçen vatandaşlarımıza yol veren sürücülerimize çiçek verelim ve onları alkışlayalım. Yaya geçidinde vatandaşlarımıza yol vermeyen sürücülerimize de gerekli uyarılarda bulunarak, idari ceza konusunda gerekli ikazlarımızı yapalım istedik” dedi.

BROŞÜR VE KOKU HEDİYE EDİLDİ

Trafikte yaya önceliği kampanyası farkındalık çalışmasının bir bilinçlendirme, eğitim ve farkındalık çalışması olduğunu belirten Vali Sonel, sürücülerin yaya geçidinden geçen yayalara yol vermesi gerektiğini, bu konuda hassas davranmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Etkinlik kapsamında araç sürücülerine eğitim amaçlı bastırılan el broşürü, araç kokusu, önlük ve çanta dağıtımı da yapıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.