Durdurulan Araçtan Suç Makinaları Çıktı!

Durdurulan Araçtan Suç Makinaları Çıktı!
REKLAM ALANI
18.05.2020
285
A+
A-

İstanbul Tuzla’da il giriş-çıkış belgeleri bulunmayan iki şahıs şüpheli hareket üzerine incelemeye alındı. Şüphelilerin üzerinden uyuşturu madde çıkarken bir şahsın da cezaevi firarisi olduğu belirlendi. Diğer şüpheli ise yoklama kaçağı çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, Koronavirüs tedbirleri ile ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında yeni bir gelişme yaşandı

Edinilen bilgiye göre; Tuzla ilçesi Vali Muammer Güler Bulvarı üzerinde il giriş çıkış noktasında durdurulan bir aracın içindeki şahısların yapılan kontrollerinde Saadettin T. (34), Aziz K. (18) ve M.K. isimli şahısların giriş- çıkış izin belgeleri bulunmadığı anlaşıldı.

Şoför koltuğundaki Sadettin T. isimli şahsın ehliyetinin olmadığı belirlenirken şahsa trafik yönünden 4 bin 946 TL cezai işlem uygulandıktan sonra diğer şahıslarında şüpheli hareketlerde bulunmaları üzerine şahısların üstlerinde ve araçta arama yapıldı.

Yapılan detaylı aramalarda; 1 adet ruhsatsız tabanca, 7 adet fişek, 56 bin 200 TL para, 1 adet uyuşturucu sarma kağıdı ele geçirildi.

Şahıslar ile ilgili sorgulamada yakalanan şüphelilerden, Saadettin T. isimli şahsın yoklama kaçağı olduğu belirlendi.

CEZAEVİ FİRARİSİ ÇIKTI

İlk anda kimlik beyan etmeyerek kendisini M.K. olarak tanıtan ve yapılan araştırmalarda gerçek kimliğinin G.E. olduğu tespit edilen şahsın cezaevi firarisi olduğu, 1) “Tutuklu ve Hükümlünün Kaçması” ile 5 “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” olmak üzere 6 aranma kaydı bulunduğu belirlendi.

20 YAŞ ALTI PARA CEZASI

Konu ile ilgili yakalanan şüphelilerden Aziz K. ve G.E. isimli şahısların her birine 20 yaş altı kapsamında sokağa çıkma yasağını ihlal etmek suçundan bin TL idari para cezası işlemi uygulandı.

KAÇAK TUTUKLANDI

Hakkında “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan işlem yapılan Aziz K. adli makamlarca serbest bırakılırken G.E. isimli şahıs ise sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.