Dünya çocuklarından Vali Yerlikaya’ya barış ekmeği

Dünya çocuklarından Vali Yerlikaya’ya barış ekmeği
Yayınlama: 19.04.2019
A+
A-

“Gönül Coğrafyamızın Çocukları” sloganıyla bir araya getirilen çocuklar, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı ziyaret etti. Ziyarette kendisine barış ekmeği verilen Vali Yerlikaya, Barış ekmeğinin dünyada kardeşliğe, huzura ve barışa vesile olması temennisinde bulundu.

Esenler Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 10. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali’ne ev sahipliği yaptı. “Gönül Coğrafyamızın Çocukları” sloganıyla Endonezya, Bosna Hersek, Kosova, Sudan, Pakistan, Azerbaycan, Arnavutluk, Filistin, Doğu Türkistan, Afganistan ve Türkiye’den 85 çocuğu bir araya getirdi.

Festivale katılmak üzere Esenler’e gelen çocuklar, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ‘yı da ziyaret ettiler.

Un onlardan tuz ve maya bizden

Ziyarette konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya festival hakkında kısa bir bilgi vererek, barışın ekmekle anlam bulmasının önemine değindi. Göksu, “Çocuklarımız, kendi ülkelerinden unları getiriyorlar, biz tuzu ve mayayı buradan veriyoruz ve barış ekmeği pişiriyoruz. Gerçek bir barış şehri olan İstanbul’dan tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajları veriyorlar” dedi.

Barış ekmeğinin dünyada kardeşliğe,huzura ve barışa vesile olması temennisinde bulunan Vali Yerlikaya şu ifadeleri kullandı:

Barış Ekmeği tüm insanlığın dostluğuna vesile olsun

“Gönül coğrafyamızdaki dost ve kardeş ülkelerden gelen unlarla yapılan bu ekmeğe biz ‘Barış Ekmeği’ diyoruz. 10 yıldır düzenlenen bu güzel organizasyona ev sahipliği yapan Esenler Belediye Başkanımız Tevfik Göksu’ya ve Barış Ekmeği’ni bize ikram eden kıymetli çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah dünyanın en güzel şehri İstanbul’dan yazacakları mektupla beraber götürecekleri Barış Ekmeği tüm insanlığın barış, kardeşlik ve dostluğuna vesile olur. Bu emek ve gayretlerin en güzel şekilde karşılık bulmasını temenni ediyorum.”

Gönül coğrafyamızın çocukları, daha sonra kendi ülkelerinden getirdikleri unlarla pişirdikleri “Barış Ekmeği”ni İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya ikram ettiler. Çocuklar, samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Vali Yerlikaya’ya ülkelerinden getirdikleri yöresel hediyeler de takdim ettiler.

Ziyaretin sonunda çocuklar,  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.