Diyarbakırlı çocuklar ‘Spora Gönül Ver’di

Diyarbakırlı çocuklar ‘Spora Gönül Ver’di
REKLAM ALANI
06.04.2019
232
A+
A-

AK Parti Sakarya Milletvekili ve eski milli motosikletçi Sofuoğlu, “Spora Gönül Ver” projesini başlattı. Sofuoğlu proje kapsamında Diyarbakır’lı öğrencilere motosiklet eğitimi verdi.

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu “Spora Gönül Ver” projesini başlattı.  Sofuoğlu motor sporuna ilgi duyan genç yeteneklerin keşfedilmesi amacıyla başlattığı proje kapsamında Diyarbakır Bağlar’da Şehit Uzman Çavuş Süleyman İyikul Ortaokulu’nunun öğrencileri ile buluştu. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Sofuoğlu, bazı öğrencileri motosiklete bindirdi, öğrencilerle okulun bahçesinde motosiklet sürdü.

Kimsenin gitmediği yerlere gidip oradaki çocuklara sporu aşılamak istiyoruz

Bu projeyle özellikle Doğu ve Güneydoğu olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrini gezeceğini ifade eden Sofuoğlu, hiç kimsenin gitmediği yerlere gidip oradaki çocuklara sporu, motor sporunu aşılamak ve onlara destek olmak istediklerini belirtti.

Projeye bazı sponsor markaların destek verdiğini anlatan Sofuoğlu, şunları ifade etti:

“Bunlarla beraber bir kupa yapalım, o kupada yetenekli sporcuları seçelim ve o sporcuları alıp dünya arenalarına çıkartalım dedik. Sadece İstanbul, Sakarya, İzmir değil de Türkiye’nin her yerindeki çocuklara ulaşalım, yetenekli çocukları bulalım, onlara motosikleti gösterelim, motosiklet kullandıralım, çok iyi gördüğümüz çocukları seçelim, şampiyonayı alalım ve ülkemize yeni sporcular kazandıralım istedik.”

Diyarbakır’da bir okul seçtiklerini ve şehirdeki motosiklet tutkusu olan çocukları davet ettiklerini kaydeden Sofuoğlu, ilginin çok fazla olduğunu dile getirdi.

“Çocukların ilgisini görmek beni çok mutlu etti”

Kenan Sofuoğlu, “Bizim bu çocuklara bir tutku, bir heves ya da hayatlarında başarılı olacakları bazı konularda imkanlar sağlamamız gerekiyor. Çocukların bu ilgisini görmek beni çok mutlu etti. Bu çocuklardan ileride ülkemizi temsil edecek, faydalı, hayırlı sporcular çıkmasını umut ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Projeye 700’ün üzerinde talep olduğunu ancak bu taleplerden elemeler yapılacağını anlatan Sofuoğlu, ilk önce sayının 35’e, sonra 10’a düşürüleceğini, kalan 10 kişiye eğitim verileceğini bildirdi.

Sofuoğlu, şunları aktardı:

“Eğitilecek şampiyon ismi ise Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına kendi imkanlarımızla göndereceğiz. Motor sporları pahalı bir spor dalı. Yüzlerce sporcuyu seçip Avrupa’ya gönderme şansımız yok. Bu projeyi yaparken de devletten bir kuruş talep etmedik. Kendi imkanlarımızla, sponsorlarla yaptığımız bir proje. İmkanlarımız kısıtlı ama amacımız her yere ulaşmak. Rabbim inşallah bu çalışmaların sonunda Türkiye’ye faydalı bireyler yetiştirmek anlamında bize imkan sağlar.”

Motosiklet kullanan çocuklardan Selen Rojin Osmanoğlu da Sofuoğlu ile motosiklete binmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Bugün hayatımın en güzel gününü yaşıyorum. Kenan Sofuoğlu’nun okula geleceğini bilmiyordum, bu sabah öğrendim ama iyi ki gelmesini beklemişim.” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.