Diyarbakır’da Çocuklar ve Gençler Yaz Döneminde Güzel Aktivetelerle Buluşturuldu

Diyarbakır’da Çocuklar ve Gençler Yaz Döneminde Güzel Aktivetelerle Buluşturuldu
REKLAM ALANI
07.09.2022
10
A+
A-

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ali İhsan Su, yaz döneminde 22 bin çocuğu spor okullarıyla buluşturduklarını, 10 bin çocuğu bilgi evlerinde eksik kaldıkları konularda ders verildiğini, 57 bin çocuğun Kur’an kurslarından yararlandığını ve Hazar Uyanış Gençlik Kampı’nda bin 100 çocuğun ağırlandığını söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait Elazığ’ın Maden ilçesinin Gezin Mahallesi’nde yer alan ve 12 Temmuz’dan bu yana devam eden Hazar Uyanış Gençlik Kampı’nın tamamlanması dolayısıyla program düzenlendi.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, programda kampta incelemelerde bulundu, çocuklarla kamp ateşi etrafında sohbet etti, müzik dinledi.

Su, belediye olarak kadınlara yönelik de ciddi çalışmalar yaptıklarını belirterek, Halk Eğitim Müdürlükleri ile ortak çalışmalar yürüttüklerini, kadınların mesleki eğitimlerine yönelik kurslar açtıklarını söyledi.

GENÇLERE YÖNELİK HİZMETLER

Gençlere yönelik de çok önemli hizmet yürüttüklerini anlatan Su, yaz döneminde Diyarbakır’da 22 bin çocuğu spor okullarıyla buluşturduklarını belirtti.

Fotoğraf bilgisi: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, tatil yapma imkanı bulamayan çocuk ve gençlere yönelik düzenlediği ücretsiz yaz kampından 1100 öğrenci faydalandı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, kampta incelemelerde bulundu, gençlere hitap etti.

Çocuklara yüzmeden atletizme, basketboldan voleybola kadar birçok dalda eğitimler verdiklerini bildiren Su, 10 binden fazla öğrenciye bilgi evlerimizde eksik kaldıkları ders konularıyla ilgili takviyeler yaptıklarını aktardı.

Yaz döneminde yaklaşık 57 bin çocuğu da camilerde Müftülüğün denetiminde Kur’an ile buluşturduklarını ifade eden Su, yaz tatili boyunca ortaokul ve lise öğrencilerini kampta misafir ettiklerini, kampta öğrencilerin sportif faaliyetlerde bulunduğunu ve çeşitli konularda bilgilendirildiklerini anlattı.

Önümüzdeki sene de gençleri kampta misafir edeceklerini ifade eden Su, şöyle konuştu:

“Çocuklarımız burada 5 gün içerisinde dinlenmiş oluyor, yeni arkadaşlıklar ediniyor ve bilgilerine yeni bilgiler katıyor. Gençlerimiz çok memnun bir şekilde kamptan ayrılıyor. Burada yaz tatili boyunca 1100 çocuğumuzu misafir ettik, güzel aktivitelerle buluşturduk.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.