“Diyarbakır Son 40 Yılın En Huzurlu ve Güvenli Dönemini Yaşıyor”

“Diyarbakır Son 40 Yılın En Huzurlu ve Güvenli Dönemini Yaşıyor”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.04.2022
56
A+
A-

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nün meslek içi eğitim seminerlerini başarıyla tamamlayan 3’ü kadın 17 polisin sertifika töreninde konuşan Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır’ın son 40 yılın en huzurlu, en güvenli dönemini yaşadığını söyledi.

Meslek içi eğitimi almaya hak kazanan 3’ü kadın 17 polis memurunun sertifika töreni, Diyarbakır Stadı’nda gerçekleştirildi.

Törende bir konuşma yapan Vali Münir Karaloğlu, kentte son 40 yılın en huzurlu ve güvenli döneminin yaşandığını belirtti.

Diyarbakır’ı herkesin yaşamaktan mutlu olduğu, yaşamak isteyeceği bir kente el birliğiyle dönüştüreceklerini belirten Karaloğlu, şöyle konuştu:

“Bir taraftan Diyarbakır emniyeti sahada narko alan çalışması başlattı. Diğer taraftan İl Jandarma Komutanlığımız milyonlarca kök keneviri tarlada kaynağından bularak imha ediyor. Sahada torbacı dediğimiz çocuklarımızı zehirleyen, aileleri dağıtanlarla amansız bir mücadelemiz var. Bu mücadelemiz devam edecek.”

Karaloğlu, organize suç örgütlerine yönelik amansız mücadelenin devam edeceğini, yunus polislerinin önleyici kolluk hizmetlerinde önemli bir etken olduğunu kaydetti.

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın da yunus polislerin önemine dikkat çekerek, özellikle dar sokaklarda motosikletli polislere ihtiyaç duyulduğunu, 6 aylık narko alan uygulamasında yunus polislerin doğru yerde konuşlanmasıyla kentin Türkiye’nin en güvenli kentlerinden biri haline geldiğini aktardı.

Tören, sertifikalarını alan polislerin motosiklet üzerinde silahlı sürüş tekniği ve akrobasi hareketleri gerçekleştirmesiyle sona erdi.

Törene, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Fuat Güney, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan Çiloğlu ve emniyet mensupları katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.