Diyarbakır Kulp’ta Mahallelere 25 Milyon TL’lik Yatırım

Diyarbakır Kulp’ta Mahallelere 25 Milyon TL’lik Yatırım
REKLAM ALANI
09.10.2021
110
A+
A-

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Kulp ilçesinde yapımını tamamlanan 126 kilometre grup yol açılışında yaptığı konuşmada, Kulp’ta sadece yol yapım çalışmalarına 25 milyon TL harcandığını söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin merkez ve kırsal mahallelerinde vatandaşların konforlu ve güvenli yollarda seyahat etmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların sağlık ve ticaret ihtiyaçları başta olmak üzere ilçelere ve kent merkezine ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalar kapsamında, 21 kilometre uzunluğunda sathi kaplama, 104 kilometre stabilize ve 1,1 kilometre beton yol yapan ekipler, yolların altyapısını da güçlendiriyor.

126 KİLOMETRELİK YOL AÇILIŞI

Vali ve Belediye Başkan Vekili Karaloğlu, çalışmaların tamamladığı 126 kilometrelik mahalle yollarının açılışını STK temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirdi.

Törende konuşan Münir Karaloğlu, 40 yıldır insanları canından bezdiren bu bölgeye artık devlet sayesinde, devletin milletiyle kurmuş olduğu büyük gönül bağı sayesinde huzur geldiğini söyledi.

Karaloğlu, “Biz bugün hizmetlerimizde buradayız, aşkla buradayız, sevgiyle buradayız. İnşallah o kan emiciler, o fitneciler, bozguncular bir daha vatandaşımızı rahatsız edecek konuma hiçbir zaman gelemeyecekler” diye konuştu.

“MERKEZE ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRDIK”

Kulp ilçesine yapılan yatırımlara değinen Vali Karaloğlu, şunları söyledi:

“Kulp ilçesine sadece yol için 25 milyon TL yatırım yaptık. Bu rakam bundan yıllar önce bir vilayetin yıllık yatırım bütçesiydi. Helali hoş olsun, Kulp bunu hak etti. 

Köylerimizin birbiriyle, köylerimizin, mahallelerimizin ilçe merkeziyle ulaşımını kolaylaştırdık. Her vatandaşımızın ticaretini, tarımını hem de en önemlisi yüzde 65’i taşımalı eğitim yapılan ilçemizde öğrencilerimizin okullarına, okullarından, evlerine rahat ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayacak yollarımızı tamamlamış olduk.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.