“DİSMEK’i Bir Halk Üniversitesi Olarak Örgütlüyoruz”

“DİSMEK’i Bir Halk Üniversitesi Olarak Örgütlüyoruz”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.02.2022
111
A+
A-

Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin merkez Bağlar ilçesinde yeni hizmete alınan DİSMEK Kurs Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Vali Karaloğlu, DİSMEK’i, bir halk üniversitesi olarak planladıklarını ve örgütlediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, teknoloji odaklı ve sanayi sektörünün ihtiyaç duyacağı mesleki beceriye sahip bireylerin yetiştirilmesi, gençlerin gizli durumdaki potansiyellerini açığa çıkarmalarına olanak sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, daha fazla Diyarbakırlı’nın eğitimlerden faydalanması için Bağlar’da bulunan Göletli Park civarında DİSMEK Kurs Merkezi açtı.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Karaloğlu, DİSMEK’te kursiyerlerle bir araya geldi. Merkezde sınıfları gezen Karaloğlu, eğitmenler ve kursiyerlerle bir süre sohbet etti. 

ÖNLÜĞÜNÜ GİYİP, AŞÇILIK YAPTI

Karaloğlu, daha sonra Aşçılık ve Pastacılık atölyelerinde önlüğünü giyip kursiyerlere çalışmalarında eşlik etti.

DİSMEK’in kent için önemine değinen Karaloğlu, şöyle konuştu: 

“DİSMEK’i bir halk üniversitesi olarak planlıyoruz, örgütlüyoruz. İnşaallah zaman içerisinde on binlerce Diyarbakırlı bu kurslardan istifade edecek. Burası Diyarbakır’ın bütün ihtiyacını giderecek. Biz bu işe emek veriyoruz. İstiyoruz ki Diyarbakır halkı hizmetin en güzeline en layıkına kavuşsun. Onun için de mücadele veriyoruz.”

Merkezde dokuz atölye, dört teknoloji sınıfı, dört kişisel gelişim dersliği, iki çocuk oyun odası, fitness alanı, konferans salonu ve dinlenme alanları bulunuyor.

Kurulan Teknoloji Sınıfı ile Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Destekli Muhasebe Elemanı, Teknik Çizim ve AUTOCAD, Web Tasarım ve Bilgisayar Programcılığı kursları, Mesleki Eğitim Atölyeleri ile Cilt Bakımı, Kuaförlük, Tekstil, Çini İşleme, Sepet Örücülüğü, Bez Bebek Yapımı (Amigurumi), El Sanatları, Kilim Dokuma, Aşçılık, Pastacılık ve İpek Şal Dokuma kursları veriliyor.

Dil ve kişisel gelişim eğitimlerinin yapılacağı kurslarda ayrıca eğitim alan anne kursiyerlerin, 3-6 yaş aralığındaki çocuklarının keyifle vakit geçirebileceği, eğlenerek öğrenebileceği çocuk oyun odaları yer alıyor. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.