Dilenci Sayısı Neredeyse Sıfıra Düştü

Dilenci Sayısı Neredeyse Sıfıra Düştü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.04.2019
257
A+
A-

Zabıta Müdürlüğü, ve son olarak ilçede kuruluş yapılanmasını tamamlayan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda ilçede ki dilenci sayısı neredeyse sıfıra düştü.

Özellikle Darıca Osmangazi Köprüsü- E-5 Bağlantısı kavşağındaki trafik ışıklarını mesken tutan dilencilerin uzun süredir görünmemesi de çalışmaların başarıya ulaştığına gösterge oldu. Bu noktada Tuzla, Pendik gibi ilçelerden gelen dilencilere göz açtırmayan Darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü insanların duygularını kullanan ve sömüren art niyetli grup ve şahıslara karşı başarılı bir çalışma yürütüyor.

KAYMAKAM KARAMAN ÇOK KARARLI

Özellikle Suriyeli insanların dilencilik yapmak suretiyle bir geçim kaynağı oluşturduğu Darıca’da İlçe Kaymakamı Ömer Karaman, “Biz Kaymakamlık olarak eğitiminden, sağlığa, gıdadan giysiye hatta sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına kadar tüm Suriyeli vatandaşların yardımına koşturuyoruz. Her dönemde onların ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek karşılık veriyoruz. Bu çabamıza karşılık onların dilencilik yaptığını tesit edersek kamplarına geri dönüşleri ile karşı karşıya kalırlar. Bu ilçede hiçbir vatandaşımızın dilencilik yapmasına söz yumamayız.” dedi.

ZABITADA HASSAS ÇALIŞIYOR

Genellikle şehir dışından gelip Darıca halkının manevi duygularını sömüren dilenciler zabıta ekiplerinin rutin düzenlediği operasyonlarla yakalanıp memleketlerine geldikleri ilçelere geri gönderiliyor. Özellikle cami, hastane gibi halkın işlek kalabalık olduğu yerleri mesken tutan dilencilere ekipler istikrarlı çalışması ile fırsat vermiyor. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, “Özellikle halkımızın bu  insanlara karşı dikkatli olmaları bu tür olumsuzluklarla karşılaştıklarında 153 ALO ZABITA’yı arayarak ihbar etmelerini rica ederiz.” dedi

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.