Dilekli Köyü Şehitlerinin İsmi Kütüphanede Yaşatılacak

Dilekli Köyü Şehitlerinin İsmi Kütüphanede Yaşatılacak
REKLAM ALANI
28.10.2021
146
A+
A-

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dilekli Köyü’nde farklı tarihlerde şehit olan 25 vatandaşın isimlerinin yaşatılacağı kütüphane, Şehit Azizhan Keskin Ortaokulu bünyesinde açıldı.

Yüksekova Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği tarafından Esenyurt Mahallesi 1. Bölge TOKİ Küme Evleri’nde bulunan Şehit Azizhan Keskin Ortaokulu’na kazandırılan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, şunları kaydetti:

“BİRİNCİ MESELEMİZ EĞİTİM”

“Bu kütüphanenin açılışı bizim için çok anlamlı ve önemlidir. Çünkü bu kütüphaneyi şehit aileleri ve hayırseverin desteğiyle yaptık. Emeği geçen dernek başkanı başta olmak üzere tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Bakanımız dün itibaren ‘kütüphanesiz okul kalmasın’ kampanyası başlattı. Bizde Hakkari’de hiçbir okulu kütüphanesiz bırakmayacağız. 

Hakkari’ye geldiğimizden beri birinci meselemiz eğitim dedik, okul dedik, kitap dedik ve birçok proje yaptık. Allah’a şükür okulların fiziki yönüyle çok iyi yerlerdeyiz. Yüksekova’da 3 yılda 20’ye yakın okulu eğitim öğretime açtık. Türkiye’nin hiçbir yerinde bu kadar çabuk ne okul ne de derslik yapılmamıştır. Şimdi içinde bulunduğumuz okul da yeni bir okuldur. Hakkari’de eğitim öğretim hizmetinin yükseltmesinde ve çocuklarımızın başarısında emeği olan öğretmenlerimize, velilerimize, okul aile birliklerimize, STK’larımıza, yerel yönetimlerimize, milli eğitim camiasına, müdürlerimize ve okul yöneticilerimize teşekkür ediyorum.” 

Yüksekova Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Sami Keskin ise İçişleri Bakanlığı’na sundukları proje kapsamında Şehit Azizhan Keskin Ortaokulu’nda kütüphane yapmaya karar verdiklerini belirterek, “Yaptığımız kütüphaneyle 25 şehidimizin ismi burada yaşatılacak. Yaptığımız kütüphane teknoloji ile donatıldı. Tüm öğrencilerimiz buradan yararlanacak” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.