“Devletin Şefaatine İhtiyacı Olanı Bildirin” Talimatı

“Devletin Şefaatine İhtiyacı Olanı Bildirin” Talimatı
Yayınlama: 12.11.2021
A+
A-

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Manavgat yangınından zarar gören mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldiği toplantıda, “Mahallenizde ihtiyaç sahibi olup da devletin şefaatine, koruyup kollamasına ihtiyacı olan kişiler var ise bunları bildirmek birinci göreviniz” dedi.

Manavgat yangınından zarar gören mahallelerin muhtarlarıyla düzenlenen toplantı Vali Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleşti. 

AFAD Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda Vali Yazıcı’ya Antalya Milletvekili Tuğba Vural Çokal, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca, ilgili kurum müdürleri ve muhtarlar eşlik etti.

Yazıcı, bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alırken, muhtarların talep ve sorunlarını dinledi, sorunların çözümü noktasında görüş alışverişinde bulundu. 

YANAN ALANLAR YEŞİLLENDİRİLECEK

Vali Yazıcı, ilçe muhtarlarıyla buluşup sorunları yerinde dinlemeye çalıştığını belirterek, özellikle yangında zarar gören bölgelerde yaraların sarılması noktasında bölge muhtarlarıyla bir araya gelmenin önemine dikkati çekti.

Yangının ilk çıktığı nokta olan Kalemler Mahallesi’nde fidan dikimi gerçekleştirdiklerini aktaran Vali Yazıcı, “Manavgat’ta ağaç dikmek daha farklı bir anlam taşıyor. İnşallah öncelikle bütün bu yanan alanlarımızı çok kısa bir sürede yeşillendireceğiz. Bu alanlarımızı tekrar eski haline getireceğiz. Manavgat’ımız eski yemyeşil günlerine kavuşacak.” dedi.

Sorunları dinleyip not etmeye geldiklerini ifade eden Yazıcı, şunları kaydetti:

“Muhtarlar olarak birçok zorlu işle uğraşıyorsunuz. Sizlerden öncelikli isteğim işlerimizi iyi takip ederek vatandaşımızı mağdur etmemek. Yaşam devam ettikçe talepler ve istekler devam edecek. Bu benim vatandaşlarımın en doğal hakkı. 

“HERKESE ULAŞABİLMELİYİZ”

Biz de elimizden geldiğince vatandaşlarımızın istek ve taleplerini yerine getirmeye çalışacağız. Ama öncelikli olarak şuna dikkat etmenizi istiyorum. Mahallenizde ihtiyaç sahibi olup da devletin şefaatine, koruyup kollamasına ihtiyacı olan kişiler var ise bunları bildirmek birinci göreviniz. Birinci işiniz devletin şefkat ve merhametine, devletin yardımına ihtiyacı olan vatandaşlarımızı bize bildirmenizdir. Devletin şefkati ve yardımına ihtiyacı olan herkese ulaşmalıyız. İnşallah da bunu hep birlikte yapacağız.” 

Muhtarlarla gerçekleştirilen toplantının ardından Vali Yazıcı, AFAD Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen ve orman yangınından etkilenen bölgelerde yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıya başkanlık etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.