‘Devletin merhametini en ücra köşedeki vatandaşımıza ulaştırma gayretindeyiz’

‘Devletin merhametini en ücra köşedeki vatandaşımıza ulaştırma gayretindeyiz’
REKLAM ALANI
03.02.2023
23
A+
A-

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Mesudiye’ye yapılan kamu hizmetlerini yerinde inceledi. Vali Sonel, burada yaptığı konuşmada, “Devletimizin, şefkatini, sıcaklığını, merhametini en ücra köşedeki vatandaşımıza göstermeye özen gösteriyoruz.” dedi.

Sonel, kamu yatırımlarının son durumlarını yerinde görmek, yürütülen hizmetler, çalışmalar ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi almak üzere gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında Mesudiye’yi ziyaret etti.

Ziyaret programı kapsamında ilk olarak Mesudiye Kaymakamlığını ziyaret eden Sonel, Kaymakamlık makamına geçerek Kaymakam Oğuzhan Aksoy’dan ilçenin sorunları, ihtiyaçları ve devam eden yatırımlar konusunda detaylı bilgi aldı. Belediyeyi ziyareti sonrası, muhtarlarla bir araya gelen Sonel, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sayın Bakanlarımızın destekleriyle valiliğimiz, büyükşehir belediyemiz, milletvekillerimiz, 19 ilçe kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımız, kurumlarımız ile hep beraber görevimizi en iyi şekilde yapmanın gayreti içindeyiz. Devletimizin, şefkatini, sıcaklığını, merhametini en ücra köşedeki vatandaşımıza göstermeye özen gösteriyoruz.”  

Devletin en ücra yerdeki temsilcilerinin muhtarlar olduğunu ve önemli bir görevi ifa ettiklerini kaydeden Sonel, ”Vatandaşlarımızın ilk karşılaştığı kamu görevlisi sizlersiniz. Bu memleketin güzel insanlarına, hep birlikte güzel işler yapma gayreti içerisindeyiz.“ dedi.

Muhtarların dile getirdiği sorun, sıkıntı ve talepleri dinleyen Vali Sonel, taleplerin çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Vali Sonel, muhtarlardan çevrelerinde yaşlı, engeli olan, ihtiyaç sahibi, sağlık sorunu yaşayan, tedaviye ihtiyacı olan aileler konusunda da duyarlı olmalarını isteyerek, herkesin sorumluluğu olduğuna dikkati çekti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.