“Devletin Bir Lirasını Çar Çur Etmemeye Çalışıyoruz”

“Devletin Bir Lirasını Çar Çur Etmemeye Çalışıyoruz”
Yayınlama: 28.12.2021
A+
A-

Erzurum Valisi Okay Memiş, devletin tek bir kuruşunu dahi boşa harcamadıklarını belirterek, kendilerine temin edilen kaynakları istihdama yönelik işlerde kullandıklarını ve devletin bir lirasını dahi çar çur etmemeye çalıştıklarını söyledi.

Vali Memiş başkanlığında Oltu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı.

Toplantı öncesinde bir konuşma yapan Vali Memiş, devletin tek bir kuruşunu dahi boşa harcamadıklarını söyledi.

Kendilerine temin edilen kaynakları istihdama yönelik işlerde kullandıklarına dikkat çeken Vali Memiş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oltu gözbebeğimiz olan bir ilçedir. Oltu Organize Sanayi Bölgesi’ni Valilik ve büyükşehir belediyemizle devraldık. Burayı sadece Oltu olarak değil, Olur, Narman, Şenkaya ile birlikte bir bölge merkezi olarak düşünüyor, planlıyoruz. Bu ve bundan sonraki toplantılarda Oltu OSB için neler yapabiliriz, önümüzü görmek istiyoruz. 

“TEK DERDİMİZ, SOKAKTA İŞİ OLMAYAN GENÇLERE İSTİHDAM SAĞLAMAK”

Devletin bir Türk lirasını dahi çarçur etmemeye gayret ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, belediye başkanlarımız ve milletvekillerimizin tek derdi, devletin tek kuruşunu nasıl istihdamda kullanabiliriz? Sokaklarda işi olamayan genç erkeklere, kızlarımıza nasıl iş bulabiliriz? Tek derdimiz bu. Bize kaynak olarak temin edilen ödenekleri hep fabrika yapma gayretindeyiz. Lükse, çatafata ve saçma sapan projelere asla kamu kaynağını harcamıyoruz. İllimize, ilçemize bütün paydaşlarımızla değer katma derdindeyiz.” Diye konuştu.

Toplantının ardından Vali Okay Memiş ve katılımcılar Oltu OSB alanına geçerek çalışmaları yerinde inceledi.

İlçe belediye meclis salonunda yapılan toplantıya, Vali Memiş’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Oltu Kaymakam Vekili olarak Narman Kaymakamı Mustafa Sait Arcaklıoğlu, Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşci, KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Fuat Demir ve Oltu OSB müteşebbis heyeti katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.