“Devletime ve Milletime Hizmete Devam Edeceğim”

“Devletime ve Milletime Hizmete Devam Edeceğim”
REKLAM ALANI
04.10.2021
68
A+
A-

Elazığ eski Valisi Erkaya Yırık, “Mülkiye Başmüfettişliği’ne atanmamın kasıtlı ve art niyetli bir şekilde AK Parti İl Başkanı ile ilişkilendirmeye çalışılmasını üzülerek takip ediyorum. Devletimin ve aziz milletimin hizmetkarı olmaya devam edceğim” dedi.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Elazığ Valiliği’ne İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Ömer Toraman atanırken, eski Vali Erkaya Yırık ise Mülkiye Başmüfettişi olarak görevlendirildi.

Atama sonrası kendisi hakkında çıkan haberlere ilişkin açıklama yapan Erkaya Yırık, şu bilgileri paylaştı:

“Bazı basın yayın kuruluşlarında Vali-Mülkiye Başmüfettişliği’ne atanmama dair gerçeklerle bağdaşmayan haber veya değerlendirmeler yapıldığını üzüntüyle takip etmekteyim. 

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki vali olarak Elazığ’ın aziz halkının hizmetkarı olma şerefine nail olmam nasıl takdire bağlı idari bir tasarruf ise Mülkiye Başmüfettişliği’ne atanmam da aynı şekilde takdire bağlı bir tasarruftur. Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanmamım kasıtlı ve art niyetli bir şekilde AK Parti İl Başkanı ile ilişkilendirilmeye çalışılmasını üzülerek takip ediyorum.”

“HER DAİM İSTİŞARE İÇİNDE OLDUK”

Elazığ Valisi olarak görev yaptığı süre boyunca, tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarıyla Elazığ’ın toplumsal menfaatlerinin en üst düzeyde gerçekleştirilebilmesi için uyumlu ve koordineli bir çalışma yürütülmeye özen gösterildiğini belirten Yırık, “Bu doğrultuda tüm milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve siyasi parti il başkanlarımızla olduğu gibi haberlerde özellikle ifade edilen AK Parti İl Başkanımızla da şehrimizin menfaatleri doğrultusunda her daim istişare içerisinde olduk. Mülki idare amiri olarak 27 yılı aşkın süredir idarecilik yapan birisi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Vali-Mülkiye Başmüfettişi olarak aynı şevk ve istekle devletimizin ve aziz milletimizin hizmetkarı olmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.