Devlete İhanette Yarışıyor

Devlete İhanette Yarışıyor
REKLAM ALANI
23.04.2022
63
A+
A-

Terör örgütü PKK’nın siyasi ayağı olan Halkların Demokratik Partisi (HDP), sözde Ermeni soykırımı ile ilgili yine propaganda yapmaya başladı. HDP Milletvekili Garo Paylan’ın imzasını taşıyan ve sözde Ermeni soykırımı yapıldığı ve tanınması istenen kanun teklifi TBMM’ye sunuldu.

Her yılın 24 Nisan tarihi yaklaştığında sadece Türkiye ve Ermenistan’da değil, tüm dünyada sözde Ermeni soykırımı iddiası gündeme getiriliyor. Türkiye’de uzun zamandır terör örgütüne yakınlığıyla bilinen başta HDP, sözde insan hakları savunucuları ve barış çığırtkanları, ellerine geçirdikleri borazanı öttürmeye başlıyor.

Osmanlı Devleti’nin yıkılışına neden olan Birinci Dünya Savaşı sırasında imparatorluk topraklarında yüzyıllarca Türk milleti ile beraber yaşayan Ermeniler, kah Batılı emperyalistler kah Rus Çarlığı’nın kışkırtmasıyla, sözüm ona devlet kurabilme bahanesiyle ihanete girişti.

Hatta Bolşevik Devrimi’nin ardından kendilerini destekleyen Rus askerleri Anadolu’dan çekilse de Ermeniler, daha düne kadar dostu, komşusu, köylüsü, civar köylüsü demeden Müslümanları katlederek ihanetlerine devam ettiler.

Tehcir Kanunu’nun ardından Anadolu’dan büyük bölümü gitmek zorunda kalan Ermeniler, emellerine kavuşamadıkları dolayısıyla hala bu neticeyi kendi lehlerine çevirmenin peşinde koşuyorlar.

TBMM’NİN KURULUŞUNUN ARİFESİNDE

Birinci Dünya ve sonrası Kurtuluş Savaşı sırasında kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bir üyesi olan HDP’li Garo Paylan, birçok bilim insanı tarafından ispatlanan ‘Ermenilerin Müslümanlara katliamı’ yerine, Ermenilere sözde soykırımı savunuyor.

Üstelik Paylan, her türlü kamu hizmetinden yararlandığı, dokunulmazlık zırhına büründüğü TBMM’nin kuruluşunun 122. yılı 23 Nisan’dan bir gün önce Meclis’e kanun teklifi verdi. 

Paylan’ın imzasını taşıyan “Ermeni Soykırımı’nın Tanınması, Soykırım Faillerinin İsimlerinin Kamusal Alandan Kaldırılması” isimli kanun teklifi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Garo Paylan, Talat, Enver ve Cemal Paşa’nın isimlerinin de meydanlarda kullanılmamasını da teklif ettiklerini açıkladı.

İÇ TÜZÜK HÜKÜMLERİNE AYKIRI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın, sözde Ermeni soykırımının tanınmasını içeren kanun teklifini İçtüzük hükümlerine aykırı olduğu gerekçesiyle iade etti.

Bugüne kadar HDP de kendisi de terör örgütü PKK’nın çıkarı için siyaset yapan Garo Paylan’ın sözde Ermeni soykırımı iddialarına ilişkin kanun teklifi vermesi, sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Her kesimden vatandaş, Garo Paylan’a tepki gösterirken, bazıları Birinci Dünya Savaşı sırasında Ermenilerin Müslümanlara yönelik katliamlarının fotoğraflarını paylaşarak Paylan’a cevap verdi.

Birçok sosyal medya kullanıcısı ise Garo Paylan’ın Türk milletine soykırım iftirası attığı gerekçesiyle vatandaşlıktan çıkarılmasını ve tutuklanmasını istedi.

ÖMER ÇELİK: “AHLAKSIZ TEKLİF…”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Garo Paylan’ın 1915 olaylarının “soykırım” olarak tanınması için TBMM’ye kanun teklifi vermesine sert sözlerle karşı çıktı. Ömer Çelik, “1915 yılında Osmanlı Devleti’nde yaşanan olaylar hakkında tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksun ve asılsız iddiaları esas alan teklifini reddediyoruz ve şiddetle kınıyoruz. Bu, ahlaksız bir tekliftir.” dedi.

Emekli Korgeneral ve eski milletvekili Engin Alan da tepkilerini şu şekilde ifade etti:

“Hiç lafı dolandırmaya,uzatmaya gerek yok.,Yüce Meclis’te, ‘Ermeni soykırımı tanınsın’ diye kanun teklifi vermeye cüret eden milletvekili sıfatlı namerdin derhal dokunulmazlığı kaldırılmalı,TBMM’den atılmalı ve yargı önünde hesap sorulmalıdır.”

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “TBMM’ye verdiği sözde soykırım teklifiyle milletimizin başını yere eğdirmeye kalkan hadsizliği şiddetle kınıyorum. Büyük Türk milletinin gurur duyulacak bir tarihi vardır. Bizler burada oldukça, hiçbir kirli ajanda bu gerçeği değiştiremez.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili olduğu için üzerinde bugün dokunulmazlık zırhı bulunan Garo Paylan hakkında, dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke bulunuyor.

Fotoğraf bilgisi: ABD’li tarihçi McCarthy

“ASIL SOYKIRIMI ERMENİLER YAPTI”

Unutulmamalıdır ki  ABD’li tarihçi Prof. Dr. Justin McCarthy, 2020 yılında yaptığı değerlendirmede, 1915 olaylarına ilişkin Osmanlı’nın Ermenileri yok etmeye çalıştığına yönelik hiçbir tarihsel kanıt olmadığını vurgulayarak, Ermenilerin, “soykırım” iddialarını Türklerin kolunu bükmek için kullandığını belirtti. McCarthy, “Elimizdeki binlerce incelediğimiz belgede Türklerin değil asıl Ermenilerin soykırım yaptığını gösteriyor” diyerek gerçeği dünyaya duyurmuştu.

ERMENİSTAN’IN İLK BAŞBAKANI DA İTİRAF ETMİŞTİ

Ermenistan’ın ilk Başbakanı Ovannes Kaçaznuni’nin 1923 yılında Bükreş’te yapılan Taşnak Kongresi’nde sunduğu rapor da gerçekleri ortaya koymuştu.

Kaçaznuni’nin Osmanlı döneminde yaşananları anlattığı kendi imzasını taşıyan rapor, Türk Hava Kurumu (THK) tarafından Rusça’dan Türkçe’ye tercüme edilerek kitap haline getirilmişti.

Fotoğraf bilgisi: Ermenistan’ın ilk Başbakanı Kaçaznuni, gerçeği itiraf etmişti.

O belgeler o dönem Ermenilerin Osmanlı İmparatorluğu’na nasıl bir ihanet içerisinde olduğunu ortaya koyarken, Kaçaznuni ifadelerinde şu gerçekleri açıklamıştı:

“Barışı sabote ettik, Türklere karşı ayaklandık. Barışı sabote etmek için savaştık bile. Artık hepimiz Türklerin düşmanı olan İtilaf devletlerinin kampındaydık.

Türkiye’den ‘denizden denize Ermenistan’ talep etmekteydik. İtilaf devletlerinin ordularını Türkiye’ye göndermeleri ve hakimiyetimizi temin etmeleri için Avrupa ve Amerika’ya resmi çağrılar yaptık. Nihayet şu da var ki var olduğumuz sürece aralıksız olarak Türkler ile savaştık. Öldük ve öldürdük. Artık, Türklere ne gibi bir güven telkin edebiliriz ki?

Gerçekleri göremedik. Askeri operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin milli mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı.”

KİME HİZMET EDİYOR?

Yukarıdaki gerçekler, sadece belli kesimler, isimler tarafından değil, günümüzde bazı devletler tarafından da görmemezlikten geliniyor.

Fotoğraf bilgisi: Doğu Anadolu’da Ermeniler tarafından katledilen Müslümanlar

Türkiye, gerçeklerin gün yüzüne çıkması için bütün arşivleri dünyaya açabileceğini açıklarken, iddiaların sahipleri bu çağrıyı görmemezlikten geliyor, Ermenistan ise devekuşu gibi kafasını kuma gömüyor.

İç dünyamızda yüzyıllarca ekmeğimizi bölüştüğümüz Ermeni vatandaşlardan bazıları da neye hizmet ettiğini bilmeden, tıpkı 1890 ile 1920 yılları arasında Anadolu’da dedelerinin Osmanlı İmparatorluğu’na yaptığı ihanetin bir benzerini bugün Türkiye Cumhuriyeti’ne yapıyor.

O dönem Batılı emperyalistlerin kışkırtarak maşa olarak kullandıkları Ermeniler veya diğerlerinin yerini bugün terör örgütleri aldı.

Stratejik konumu dolayısıyla güçlü bir Türkiye’den hazzetmeyen okyanus ötesi ve Batılı emperyalistler, maşa olarak kullandığı terör örgütü PKK ve içerideki işbirlikçileri ile amaçlarına ulaşmaya çalışıyor.

Günümüze kadar en büyük zararı Kürtlere veren terör örgütünün asıl amacının ne olduğu, kime hizmet ettiği açıkça ortadadır. Bu nedenle çatısı altında siyaset yaptığı Gazi Meclis’e, herhangi bir araştırma yapmadan, sadece söylentiler ile hareket ederek kimliğini taşıdığı ülkesine kanun teklifi vererek ihanete yeltenen Garo Paylan’ın da kime ve hangi amaca hizmet ettiği de görülmektedir.

Son birkaç asırdır etnik yapıları kışkırtarak ülkesine ihanet için ayaklandıran küresel güçlerin bugünkü maşaları terör örgütleri, onların içerideki yardakçılarıdır. Dün Osmanlı’ya ihanet için kullanılanların torunları, bugün ihanette dedeleriyle yarışıyor.

Türk İdare/Neşat Ergül

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.